Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Zabezpečení areálu ve Vrběticích

Muniční areál je dál dostupný komukoliv. Dnes to zjistil reportér Josef Kvasnička, který se díky chybějícímu oplocení dostal až k někdejším skladům. Nenarazil ani na varovné cedule.

Vyšetřování exploze muničního areálu pokračuje

Vyšetřování ruské účasti na explozích ve Vrběticích pokračuje. Vláda formálně požádá Rusko o vyslechnutí dvojice hledaných agentů služby GRU.

Likvidace následků

Likvidace následků explozí trvala 6 let. Šlo o nejnáročnější policejní zásah v české historii. Náklady přesáhly miliardu korun. Akce ovlivnila život tisíců policistů, hasičů, vojáků a záchranářů.

O vývoji v kauze jedná vláda

A teď ještě návrat do Vrbětic za kolegyní Gabrielou Netopilovou. Gábino o vývoji kolem Vrbětic právě v těchto chvílích jedná vláda - ostatně čekáme na briefink s podrobnostmi.

Ohlasy v zahraničních médiích

Výbuch ve Vrběticích a vzájemné vyhoštění českých a ruských diplomatů z jednotlivých zemí od soboty velmi silně rezonuje i v zahraničí.

Rozvolnění ve školách

studentů závěrečných ročníků středních škol plus vyučující – skupiny, které se ode dneška můžou scházet, aby zintenzivnily přípravu na maturitu.

Zapůjčka slovanské epopeje

astupitelé Moravského Krumlova dnes na mimořádném jednání schválili smlouvu o zápůjčce Slovanské epopeje. Šlo o poslední krok, který byl potřeba udělat, aby bylo možné dílo na Moravu přivézt.

Nová kopule kostela

Věž kostela v Doubravníku na Brněnsku se dočkala nové báně. Řemeslníci na ní pracovali tři měsíce. Vysadit ji musel jeřáb. Přes drobné komplikace se to nakonec podařilo.

Brněnský architektonický manuál 2

Na procházku po zajímavých budovách a s nimi spojených výtvarných dílech zve druhý díl Brněnského architektonického manuálu, který připravil tým autorů kolem Petry Hlaváčkové a Lucie Valdhansové. Tentokrát se zaměřily na poválečnou architekturu - po jejíc

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2021
 P ST HD