Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Nová opatření

Žádné další obchody po víkendu neotevřou. Do těch stávajících ale lidé budou zřejmě moct jen s přísnější ochranou úst a nosu. Stejně jako do vozů hromadné dopravy, do nemocnic a na úřady.Přesné pokyny ministerstvo zdravotnictví vyhlásí v pondělí.

Výrobní linky na respirátory

Dostatek respirátorů na českém trhu může pomoci zajistit i 5 výrobních linek z Tchaj-wanu. Jednu z nich právě dnes rozbaluje výrobce ve Zlíně. Ostrovní země je darovala České republice v reakci na loňskou senátorskou návštěvu.

Suchohrdly staví nové sociální byty

Nový dům se sociálními byty staví obec Suchohrdly u Miroslavi. Projekt byl v plánu už od roku 2016, chyběly ale peníze – vloni však obec získala deseti-milionovou dotaci a v září zahájila výstavbu.

Proměny polní nemocnice na výstavišti

Třetinu lůžek přesunuli zaměstnanci fakultní nemocnice Brno spolu s hasiči do vedlejšího pavilonu, aby vytvořili prostor pro intenzivnější očkování. Při dostatečných dodávkách vakcíny by jím mohlo už druhý týden v březnu projít až 4 tisíce lidí denně.

Sčítání netopýrů v jeskyních Moravského krasu

Zoologové jsou asi v polovině sčítání netopýrů zimujících v Moravském krasu. Chráněné savce sledují v 25 jeskyních pravidelně už čtyři desítky let. Zjišťují, jestli jejich populace nesnižuje nebo není nemocná. Dnes práci odborníkům komplikovalo počasí.

Školákům začnou od pondělí prázdniny

Dětem na jihu Moravy začnou jarní prázdniny. Vzhledem k opatřením kvůli Covidu jsou ale možnosti, jak volno trávit, omezené. Místo kroužků nabízí volno-časová střediska třeba různé tematické procházky.

Kolik sněhu je v Beskydech

Beskydská horská střediska ve Zlínském kraji hlásí oblevu, ale stále dost tratí pro běžkaře. Třeba Pustevny ještě včera měly v průměru 50 centimetrů sněhu. Ve Velkých Karlovicích a okolí je upravených asi 40 kilometrů běžeckých tras.

Balíčky aktivit pro děti

Zabavit děti, zvednout je od počítače a nahradit jim rukodělné kroužky. Středisko volného času Lužánky vymyslelo speciální tvořivé balíčky. V těch je materiál i návod. Děti můžou pracovat se sklem, látkou nebo třeba i s elektrickými rozvody.

Modernizace D1

Po zimní přestávce začnou práce na modernizaci dálnice D1. Konkrétně v úseku Devět křížů - Ostrovačice. Od dnešního večera tam řidiči projedou jedním pruhem v obou směrech kvůli instalaci dopravních omezení.

Ptačí chřipka na Vysočině

Na Vysočině se objevila ptačí chřipka. V soukromé farmě v Horní Cerekvi na Pelhřimovsku uhynulo 60 kusů drůbeže. Zbylých 240 ptáků musí veterináři zítra zlikvidovat. Nákaza se do chovu dostala zřejmě trusem divokých opeřenců. Škodu zatím farma nevyčíslila

Rok s covidem v Královehradeckém kraji

Česká televize proto odstartovala nový zpravodajský seriál nazvaný "SEČTENO", ve kterém se postupně zaměříme na jednotlivé regiony – tentokrát je to Královéhradecký kraj. I když většině obchodníků koronavirus spíš uškodil, najdou se i opačné příklady.

Čerwuiš v Divadle Husa na provázku

Paraguayský prales a Prahu z počátku 20. století spojila nová inscenace Divadla Husa na provázku. Na příběhu cestovatele Alberta Vojtěcha Friče a indiána Čerwuiše vykresluje nejen střet dvou odlišných civilizací, ale i současnou krizi.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2021
 P ST HD