Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Vládní opatření: ubytovací zařízení

Oznámení o zpřísnění podmínek zatím hory nevylidnilo. Ve Velkých Karlovicích dnes vyrazily do stop stovky běžkařů, rušno bylo i u některých ubytovacích zařízení.

Vládní opatření: antigenní testování

Od pondělí budou pojišťovny hradit antigenní testy každé tři dny. Dosud se lidé mohli nechat testovat opakovaně až po pěti dnech. A řada z nich toho využila.

Vládní opatření: trhy a stánky

S platností od zítřka vláda taky zakázala prodej na tržištích, ve stáncích a v různých mobilních zařízeních. Nevztahuje se to na pojízdné provozovny v obcích, kde není obchod. Zakázaný je i prodej z takzvaných foodtrucků - tedy bister na kolech.

Oprava mateřské školy

Práce na přístavbě budovy Mateřské školy Na Sídlišti v Hustopečích na Břeclavsku jsou u konce - stávající kapacita už nestačila. Nové prostory za 37 milionů korun nabídnou zázemí až pro padesát dětí.

Elektronické známky

Neděle je posledním dnem, kdy platí papírové dálniční kupóny. Řidiči, kteří budou chtít v pondělí cestovat po dálnici třeba do práce, si tak musejí koupit známku novou. Letos poprvé v elektronické podobě. Zaplatí za ni stejně jako loni.

Problémy dodavatelů do restaurací

Uzavřené restaurace negativně ovlivňují další sektory ekonomiky - především dodavatele potravin do kuchyní. Největší problém mají podle Potravinářské komory menší firmy, které svoje výrobky neprodávaly jiným způsobem.

Výhled počasí na víkend

Mokrý sníh, náledí a zmrazky - nejen řidiči by si měli o víkendu dát pozor na případné rozmary počasí. Český hydrometeorologický ústav vydal výstrahu před sněhem a námrazou, někde se taky můžou zvýšit hladiny řek.

Volnočasové aktivity pro děti

Hledat ztraceného psa se do centra Brna vydalo na 40 rodinných týmů. Středisko volného času Lužánky pro ně na pololetní prázdniny připravilo detektivní hru. Jeho pracovníci se snaží dostat děti od počítačů ven.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2021
 P ST HD