Antigenní testování v JMK a ZLK. Modernizace přístavu ve Veselí. Vycházky z domovů seniorů. Náramky pro epileptiky

Obsah dílu

Antigenní testování

Začalo dobrovolné antigenní testování veřejnosti na Covid-19. Zájem je značný, třeba ve zlínské nemocnici jsou všechny termíny až dokonce kalendářního roku už zamluvené. Velký zájem o testy byl dnes ráno i v Kroměříži.

Antigenní testování

Antigenní testy zdarma podstoupili první lidé i na jižní Moravě. Zájem o testy byl jak ve velkých odběrových místech v Brně, tak i v okresních nemocnicích. Třeba ve Znojmě je nejbližší volný termín 30. prosince, v Břeclavi o dva dny dřív.

Antigenní testování

A teď do obou krajů zamíříme živě, v Brně u FN Brno je Veronika Gecová, ve Zlínském kraji situaci sleduje Luboš Dostál.

Opravy Baťova kanálu

Nový velín a příprava na stavbu čerpací stanice - ve Veseli nad Moravou pokračují práce na opravě přístaviště u Baťova kanálu. To se rozšíří - ztrojnásobí kapacitu a přibude servis pro lodě. Ředitelství Vodních cest vyjde investice zhruba na 70 milionu ko

Unikátní olomoucká opona

Moravské divadlo v Olomouci znovu zdobí historická ručně tkaná opona. Podle ředitele divadla Davida Gerneše jde o největší ručně tkanou tapiserii na světě. Její autorka Oluše Vítková ji v sedmdesátých letech sama tkala čtyři roky.

Vycházky pro seniory

Klienti sociálních služeb můžou ode dneška opět na vycházky. Schválila to vláda. Můžou tak strávit i vánoční svátky se svými rodinami. Pokud ale odejdou z areálu na dobu delší než šest hodin, musí po návratu do izolace a na testy.

Náramky pro epileptiky

Speciální náramky na rozpoznání epileptického záchvatu dnes obdržely rodiny v Dětské nemocnici v Brně. Pilotní projekt zaplatilo město Brno, v budoucnu by náramky mohly podporovat pojišťovny.

Cukroví pro zdravotníky

Vánoční cukroví pro zdravotníky z Úrazové nemocnice a Nemocnice Milosrdných bratří pečou někteří obyvatelé v Brně-Bystrci. Chtějí tak vyjádřit podporu těm, kteří teď kvůli pracovnímu vytížení nemají na chystání svátků čas.

Filharmonie Brno nahrála dvě alba

S aktuální epidemickou situací se pojí spíš špatné zprávy, my máme jednu dobrou: i díky koronavirové krizi teď Filharmonie Brno představuje pod svou vlastní značkou hned dvě nová alba, která vznikla právě letos. Orchestr nemohl koncertovat, a tak se věnov

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2020
 P ST HD