Nová vládní opatření, Aktuální situace omezení v kultuře, Sbírka Bílá pastelka, Zvolení senátoři

Obsah dílu

Nová vládní opatření

Čekáme na tiskovou konferenci, kde vláda představí nová omezení. Ještě nenastala, ovšem během dne jsme sbírali střípky, které tomu, o čem vláda jedná, dávají konkrétní obrysy.

Zrušená kultura

Tolik prozatím k opatřením, o kterých jedná vláda. Teď k těm, která začala platit dnes. Dopadla mimo jiné na oblast kultury. Pro veřejnost se zavřela divadla, kina i muzea a galerie, nesmějí se konat ani koncerty. Lidé měli včera poslední možnost je navšt

Zavřená sportoviště

Hygienická opatření proti šíření koronaviru uzavřela taky sportoviště.

Restaurace

Z první vlny koronakrize se ještě nevzpamatovali a už řeší tu druhou. Většina restauratérů má obrovské finanční propady. Otvírací doba se zkracuje a lidí chodí minimum. Náklady přitom zůstávají.

Nová odběrová místa

Fakultní nemocnici u svaté Anny v Brně dnes otevřela další odběrové centrum, kde se mohou lidé nechat otestovat na nemoc covid-19. V areálu nemocnice se tak aktuálně nacházejí dvě takovéto ambulance. Kapacita testů pro veřejnost se proto téměř zdvojnásobi

Sbírka Bílá pastelka

Začala sbírka pro nevidomé a slabozraké Bílá pastelka. Letos je poprvé třídenní, potrvá až do středy. Dobrovolníků s kasičkami a symbolickými pastelkami ale kvůli koronaviru do ulic vyrazí daleko méně než v předcházejích letech.

Zvolení senátoři

V pěti obvodech na jižní a jihovýchodní Moravě zvolili lidé o víkendu nové senátory. K urnám přišlo ve druhém kole mezi 15 a 20 procenty voličů. Obvody Znojmo, Vyškov, Uherské Hradiště a Brno-město budou v horní komoře parlamentu zastupovat nováčci.

Nová vládní opatření

Stále sledujeme, zda už vláda předstoupila před novináře a oznámila nová opatření, o kterých kabinet jednal dnes celý den a taky celý víkend, Ondřej Šimeček se dnes situací zabývá.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2020
 P ST HD