Nová opatření v praxi. První zápas Komety Brno bez diváků. Omezování péče v nemocnicích. Senátní volby

Obsah dílu

Nová opatření

Bazény, fitness centra nebo třeba zoologické zahrady musí mít ode dneška zavřeno. Rozhodla o tom vláda. Společně se zavedením dalších opatření se tak snaží zamezit šíření koronaviru. Například do obchodů a nákupních center můžou lidé nově chodit maximálně

Nová opatření ve sportu

Omezení zasáhne i profesionální sportovce. Od pondělí se na dva týdny přeruší všechen organizovaný sport, včetně nejvyšších soutěží. Třeba brněnskou hokejovou Kometu tak čekají v letošní extraligové sezoně zatím jen dva zápasy - dnes a v neděli.

Nová opatření ve školách

Druhý stupeň základních škol bude mít výuku střídavě – každý týden půjde do školy vždy jen polovina tříd. Online výuka je problém hlavně u chudých dětí ze sociálně vyloučených lokalit. Mnoho z nich nemá počítač nebo se o jeden musí dělit se sourozenci.

Nová opatření v restauracích

Další vládní opatření se týkají restaurací a ostatních stravovacích zařízení. Ode dneška musí zavírat už v osm večer. U jednoho stolu navíc můžou sedět maximálně čtyři osoby.

Finále senátních voleb

V jedné z volebních místností, konkrétně v Brně-Lesné, sleduje druhé kolo voleb do Senátu Barbora Měchurová.

Probíhá údržba brněnských tunelů

Tunely v Brně procházejí úklidem. Na hlavních trasách ve městě se teď řidiči vždy v noci setkávají s uzavírkami a objížďkami. Technici postupně čistí čtyři brněnské tunely. V noci na dnešek dokončili údržbu toho Husovického.

Odpad mění v nábytek

Plastový odpad z kaváren a restaurací mění studenti architektury z Vysokého učení technického v Brně v nábytek. Po zbroušení a vyleštění vznikají jednoduché stolky nebo třeba držáky na kávu.

Výstavy ve Fait Gallery

Tři nové výstavy se lidem otevřely v brněnské Fait Gallery. Zahrnují obrazy i různé instalace trojice umělců - Jiřího Kovandy, Tomáše Absolona a Karla Adamuse. K vidění mají být do ledna - lidé si je ale kvůli novým vládním opatřením můžou prohlédnout zat

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2020
 P ST HD