Přípravy na školní rok. Čištění nádrží od naplavenin. Stipendium pro Bělorusy. Oceněný jihomoravský tesař

Obsah dílu

Přípravy na školní rok

Za pět dní začíná nový školní rok. Návrat žáků zpátky do lavic letos provázejí přísnější hygienická opatření. Kromě častějšího mytí rukou a dezinfekce ale zatím na školáky výraznější změny nečekají. Přesto musí být učitelé připraveni i na to, kdyby školy

Přípravy na školní rok

Ne všechny školy ale otevřou prvního září. Třeba v Doubravníku a v Nedvědici na Brněnsku zahájí výuku o týden později kvůli nedokončené rekonstrukci. V Doubravníku skončí během září, v Nedvědici zřejmě v listopadu.

Nový územní plán Šlapanic

Nový územní plán dnes veřejně projednává vedení Šlapanic na Brněnsku. Připravený návrh poprvé nepočítá s výstavbou velké průmyslové zóny na zemědělské půdě v okolí. Tři haly už v obci stojí, o rozšíření developer usiluje už víc než 15 let. Další informace

Stipendia pro Bělorusy

Běloruští vysokoškoláci a perzekvovaní akademici můžou žádat o stipendia a granty na Masarykově univerzitě v Brně. Úspěšným uchazečům z řad studentů dá 10-12 tisíc měsíčně, akademici mohou dostat vědecký grant až do výše jednoho milionu korun ročně.

Čištění naplavenin v nádržích

Rekordních 300 tun naplavenin letos odtěžili vodohospodáři z Brněnské přehrady. Jde o patnácti-násobek obvyklého ročního objemu. Nepořádek přinesly přívalové deště a rozvodněné řeky.

Zákaz předjíždění pro kamiony

Mnozí řidiči kamionů nedodržují zákaz předjíždění na vybraných úsecích tuzemských dálnic. Ten začal platit koncem ledna tohoto roku, a to celkem na 11ti místech. Dopravní policisté řeší s šoféry tyto přestupky téměř každý den.

Dostavba Dukovan

Při dostavbě Jaderné elektrárny Dukovany bude třeba zajistit ubytování a další služby pro zhruba 5 tisíc pracovníků. Jak na to připravit region právě teď řeší ministr průmyslu Karel Havlíček přímo v obci Dukovany. Vše teď sleduje Romana Lehmannová.

Oceněný tesař

Pavel Krahulík z Brna vyniká v tesařském oboru. Za svoji práci a udržení řemesla získal od komise Jihomoravského kraje titul mistra tradiční rukodělné výroby. Je v pořadí třetím a posledním oceněným v letošním roce.

Činoherní premiéry v ND Brno

Národní divadlo Brno pokračuje v uvádění inscenací, které kvůli pandemii koronaviru muselo v minulé sezoně odložit. Tento týden je na řadě činohra. V Redutě se lidé setkají s antickým hrdinou Idomeneem, do Mahenova divadla se zase můžou přijít zasmát hrdi

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2020
 P ST HD