Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Bouřky na jižní Moravě

Celkem 180 výjezdů kvůli přívalovým dešťům zaznamenali dnes i o víkendu jihomoravští hasiči. Čerpali vodu ze zatopených sklepů a garáží, odstraňovali polámané větve. Vodu s bahnem odsávali i ze suterénu základní školy v Brně-Žebětíně.

Bouřky na východní Moravě

Mimořádně vydatné srážky o víkendu zasáhly i východní část Zlínského kraje. V Bílých Karpatech během jednoho odpoledne napršely dvě třetiny množství srážek, které obvykle spadne za celý červen.

Uvolnění na hranicích

České hranice se dnes otevřely dalším cizincům z vládou vybraných evropských zemí. V některých případech dokonce cizinci smějí vstoupit do Česka bez povinnosti předložit negativní test na koronavirus.

Uvolnění v Mikulově

A do Mikulova se teď vracíme živě za redaktorkou Veronikou Gecovou, která tam sleduje aktuální situaci.

Otevřené hranice a firmy

Zatímco přeprava lidí, ke které se ještě vrátíme, prošla za poslední měsíce dynamickým vývojem, u zboží je to jinak. O tom, kolik se zboží a kam dostane, rozhodovala poptávka, případně dostatek surovin pro výrobu v jednotlivých firmách.

Provoz brněnského letiště

S otevíráním hranic pro cestování se v Česku pomalu obnovuje i letecký provoz. Jak to vypadá konkrétně v Brně, zjišťovala kolegyně Barbora Žítková, která je na brněnském letišti v Tuřanech.

Jak vycestovat

Chorvatsko, Bulharsko a Řecko. Podle Asociace cestovních kanceláří míří na zahraniční dovolenou nejvíc Čechů právě do těchto zemí. Všude platí zpřísněná hygienická opatření. Připravili jsme přehled podstatných informací - zmíníme i možnost cestování na Sl

Sezóna klíšťat

Klíšťovou encefalitidou se do konce května podle Státního zdravotního ústavu nakazilo víc lidí než vloni. Nejvíc případů zaznamenali odborníci na jižní Moravě, ale taky v Jihočeském kraji a na Vysočině.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2020
 P ST HD