Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Péče o seniory

V domově pro seniory v Mikulově skončila pro část personálu takzvaná dobrovolná karanténa. Zaměstnankyně se tak po dvou týdnech mohly vrátit domů a v práci je vystřídala druhá skupina kolegyň a kolegů.

Péče o seniory

Kritickou situaci řeší vedení ostravského Alzheimer centra, kde je 40 nakažených klientů a 17 zaměstnanců. Do řešení situace se zapojí armáda. Na místě situaci sleduje Kristýna Prokešová.

Péče o seniory

Tři zařízení v Moravskoslezském kraji se připravují na příjem seniorů v karanténě nebo s potvrzeným onemocnění covid 19. Jde o lázně v Klimkovicích a v Darkově a taky Bíloveckou nemocnici.

Péče o seniory

Ani v době pandemie nezavřely dveře návštěvám některé léčebny dlouhodobě nemocných a hospice. Potřebují ale ochranné pomůcky. Aktuálně se jim nedostávají návleky na boty a pokrývky hlavy - začali je proto vyrábět dobrovolnice v šicích dílnách.

Modlitby ke sv. Koroně

Pandemie koronaviru vedla v ostravské farnosti Stará Bělá k nečekanému objevu. Jeden z věřících si vzpomněl, že v oltáři Kostela svatého Jana Nepomuckého jsou ukryté ostatky svaté Korony – patronky před epidemiemi.

Testování na covid-19

Teď se zaměříme na novinky v testování na nemoc covid-19. V Brně v pátek začne plošné testování v domovech pro seniory, u terénních sociálních pracovníků i u lidí bez domova.

Obnovení provozu nemocnic

Nemocnice můžou začít obnovovat běžnou péči o pacienty, vykonávat odkládané operace i ambulantní péči. Oznámil to ministr zdravotnictví Adam Vojtěch. Systém totiž podle něj zvládá koronavirové případy včetně těch s těžkým průběhem. Víc s Kristýnou Březovs

Baletní trénink v domácnosti

Místo na baletním sále, trénink doma třeba u kuchyňské linky. Členové baletního souboru Národního divadla moravskoslezského tréninky nezrušili. Udržovat v kondici se musí i v nouzovém stavu.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2020
 P ST HD