Aktuální stav koronaviru v JMK a ZLK. Koronavirus a univerzity. Elektromobilita v Brně. Uzavřený most na Nových mlýnech. Místa, kde ještě pokračují v kulturním životě

Obsah dílu

Noví nakažení koronavirem

První tři případy onemocnění novým koronavirem se dnes potvrdily v jihomoravském kraji. Podrobnosti řekne Helena Ondřejová.

Noví nakažení koronavirem

Druhý případ nákazy koronavirem dnes potvrdili hygienici ve zlínském kraji. Podrobnosti zjišťoval Luboš Dostál.

Zavřené školy

Z nařízení vlády jsou od dnešního rána na celém území České republiky do odvolání uzavřené všechny školy s výjimkou těch mateřských. Zejména s mladšími dětmi zůstávají rodiče doma, nebo pro ně shánějí na následující dny hlídání.

Univerzity na dálku

S uzavřením škol se ruší taky akce, které tyto instituce pořádají. Třeba společné prostory vysokých škol - nebudou pro studenty přístupné, případně jen s omezeným režimem. Univerzity proto zavádí výuku přes internet.

Akce omezené koronavirem

Omezení se dotkla všech, bez ohledu na jejich věk. Reportér Josef Kvasnička se dnes vypravil do míst, kde se lidi snaží navzdory vážné situaci dál dodržovat své zvyklosti.

Sdílená doprava v Brně

Sdílená kola, auta, koloběžky a nově taky skútry. Vedení města Brna se dnes dohodlo s provozovatelem na 250ti elektroskútrech, které by si lidé mohli půjčovat od května. Už příští týden se zvýší i počet jízdních kol.

Uzavřený most

Řidiči mířící z Brna do Mikulova i opačným směrem se musí vyhnout mostu přes Nové Mlýny. Ten je od dnešní půlnoci uzavřený. Stavba nového mostu mezi vodními nádržemi potrvá až do poloviny prosince.

Začíná jaro

S příchodem teplého počasí se začíná probouzet příroda. V Hustopečích na Břeclavsku už kvetou mandloně. Podle místního sadaře s předstihem. Dřív než obvykle začaly kvést i koniklece na Kamenném vrchu v Brně.

Kulturní akce s omezením

Kvůli opatřením v souvislosti s šířící se nákazou novým koronavirem mají lidé v regionu značně omezené možnosti, kam se vydat za kulturou. Na druhou stranu se ale objevují i možnosti nové - třeba Filharmonie Brno bude zítra svůj koncert přenášet online -

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2020
 P ST HD