Jarní prázdniny, Epidemie chřipky, Ochrana ptactva

Obsah dílu

Jarní prázdniny

Tisíce dětí na jižní Moravě příští týden vymění školu za příměstské tábory, kluziště nebo lyžařské svahy. V kraji začínají jarní prázdniny. Týkají se 105ti tisíc dětí ze základních škol a 6-a-40ti tisíc středoškoláků.

Doprava před jarními prázdninami

Dopravní situaci sleduje Lucie Kučerová.

Beskydy před jarními prázdninami

Živě s Lubošem Dostálem.

Situace v Jeseníkách

Velká část Jihomoravanů míří na jarní prázdniny do dalších blízkých hor - Jeseníků. V Karlově pod Pradědem natáčel redaktor Tomáš Indrei.

Epidemie chřipky

Lidí nemocných chřipkou v Jihomoravském kraji přibývá. Od začátku sezony na ni zemřeli 2 lidé, 8 bylo v kritickém stavu. Epidemie chřipky a akutních dýchacích infekcí trvá v kraji druhý týden.

Ochrana ptactva

Nový speciální typ konzole na sloupy vysokého napětí dnes poprvé nainstalovali energetici v Lužici na Hodonínsku. Vyvinuli ji ve spolupráci s ornitology.

Lepší onkologická léčba

Metodu, která umožní z krve pacienta rozpoznat nádory tlustého střeva a konečníku, vyvinuli vědci z brněnského Ceitecu. Lékařům pomůže s plánováním léčby a taky s včasnou diagnostikou nemoci.

Důchodci trénují unicurling

V kondici udržují tělo i mysl. Zájem o pravidelné sportování mezi seniory roste. Cvičením podle odborníků posilují svaly i kosti, předchází obezitě nebo problémům se srdcem. A mění se i jeho náplň - moderním hrám dávají přednost třeba ve Velaticích na Brn

Výročí vydavatelství Indies records

Velkým koncertem s tuctem kapel v brněnském Sono centru právě teď slaví hudební vydavatelství Indies records své 30. výročí. Průkopník alternativní hudby odstartoval svou cestu na svatého Valentýna v roce 1990.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2020
 P ST HD