Nepotvrzené podezření na koronavirus, Oprava autobusového nádraží Zvonařka, Stávka řidičů kamionů

Obsah dílu

Vyprodané roušky

S hrozbou korona-viru se v lékárnách a prodejnách se zdravotnickými potřebami zvýšila poptávka po ochranných rouškách. Na mnoha místech v kraji hlásí vyprodáno. Odborníci přitom upozorňují na to, že rouška před nákazou neochrání.

Nepotvrzený koronavirus

Nákazu korona-virem testy u 40-ti letého muže z Hulína na Kroměřížsku neprokázaly. Pacient byl na přelomu roku jako turista v Číně, v pondělí přišel do kroměřížské nemocnice s potížemi

Opravy Zvonařky

Začíná rekonstrukce autobusového nádraží Zvonařka. Dlouho plánovaná modernizace slibuje pohodlnější zázemí pro cestující. Oprav se dočkají i nástupiště a cesty kolem, přibudou taky parkovací místa.

Opravy slavkovského podzemí

Pod povrchem zámeckého parku ve Slavkově u Brna pracují dělníci. Tamní kasematy se začaly propadat, proto je musejí opravit. Práce zaberou několik měsíců.

Stávka řidičů kamionů

Slovenští autodopravci od rána znovu blokují kamiony na hraničních přechodech s Českou republikou. Vládu chtějí přimět k tomu, aby vyhověla jejich požadavkům na snížení silniční daně a zvýšení slev z mýtného.

Tragédie v Pohořelicích

Kvůli týrání a usmrcení z nedbalosti stíhá policie jednoho člověka v souvislosti s případem nedělního úmrtí novorozence v Pohořelicích na Brněnsku. Dítě tam vypadlo z okna a po převozu do nemocnice zemřelo. Podrobnosti o případu má Kateřina Beranová.

Nepoužívané schodiště

Nové schodiště pod brněnským Petrovem je už víc než měsíc hotové. Vytoužená zkratka mezi tramvajovou zastávkou Nové sady a ulicí Bašty ale zatím zůstává pro chodce zavřená. Počkat si musejí do 13. února - až bude zkolaudovaná.

Obnova historického rybníku

Dělníci začali v Blansku s odbahňováním rybníku v zámeckém parku. Vedení města mu chce vrátit historickou podobu z počátku 18. století. Hotovo má být v dubnu. Rybník pak znovu napustí a vrátí do něj lekníny.

Trutnovský festival v Brně

Z festivalu Trutnoff bude Brno On. Akce, která se dlouhá léta konala v Trutnově by se měla letos - po tříleté odmlce - přesunout do Brna. Dnes tam organizátoři s vedením města jednali o detailech místa konání.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2020
 P ST HD