Rozvoj Baťova kanálu, Nedostatek lékařů, Investice do sportovišť

Obsah dílu

Rozvoj Baťova kanálu

Ve Veselí nad Moravou dnes zahájil premiér Andrej Babiš hlavní práce na stavbě přístaviště. To se rozšíří ze současných jedenácti stání na pět - a - třicet.

Více turistů na Baťově kanálu

A hostem ve vysílání je teď Jan Pijáček - radní pro rozvoj venkova a cestovní ruch Zlínského kraje.

Novodobá historie Baťova kanálu

Novodobá historie Baťova kanálu se začala psát v roce 1992 - a to první předváděcí plavbou na krátkém úseku tehdy ještě velmi málo udržované vodní cesty.

Bilance zlínské policie

Policie ve Zlínském kraji vloni objasnila skoro 70 procent trestných činů. Udržela si tak nejlepší pozici v republice. Například vraždy se v regionu staly dvě. O rok dřív jich bylo sedm.

Investice do sportovišť

Ve Vyškově a Blansku budou mít lidé nová koupaliště. Ve Vyškově venkovní bazén prochází zásadní rekonstrukcí. Lidé si v něm ale zaplavou až v závěru sezony. V Blansku se zase připravuje moderní krytý bazén.

Nedostatek lékařů

Přitáhnout víc lékařů do svých nemocnic plánuje Jihomoravský kraj. Chce proto zavést stipendia pro absolventy medicíny. Jednorázově by dostali 300 tisíc korun, pokud se zavážou v některé z krajských nemocnic zůstat tři roky.

Výuka cizinců na školách

Na základních školách přibývá dětí, které neumí česky. Podle společnosti Meta, která se jejich situací zabývá, jde asi o třetinový nárůst za pět let. Jsou to potomci cizinců, kteří do regionu přicházejí za prací.

Noční život v Brně

Tradiční místo letního setkávání - Jakubské náměstí v Brně - se změní. Rozšíří se zahrádky restaurací, omezí se ale kulturní produkce. Domluvilo se na tom vedení města se strážníky i tamními restauratéry. Živě s Ondřejem Šimečkem.

Ztracený architekt Wiesner

Před válkou byl Ernst Wiesner hvězdou mezi československými architekty. Působil v Brně, kde navrhl třeba vilu Stiassni, městské krematorium nebo tovární komplex Vlněna. Po válce a emigraci ale začal upadat v zapomnění.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2020
 P ST HD