Změny ve vlakové dopravě, Změny v zastupitelstvu kvůli zlínské nemocnici, Likvidace vánočních stromků

Obsah dílu

Arriva na Vsetínsku

První ostrý školní a pracovní den roku 2020. Na Valašsku to byla zkouška, jestli se zlepšila situace na železničních tratích. V regionu je od poloviny loňského prosince, kdy začal platit nový jízdní řád, obsluhuje společnost Arriva.

Jízdenky na jihu Moravy

Jen za jízdenky integrovaného systému se cestující v Jihomoravském kraji svezou na regionálních vlakových linkách. Změna platí od začátku roku. Vlaky si totiž nově objednává sám kraj.

Doprava v Jihomoravském kraji

Hostem ve vysílání je Roman Hanák - náměstek hejtmana pro dopravu.

Lyžování na jižní Moravě

V Hodoníně u Kunštátu na Blanensku o víkendu zahájili lyžařskou sezónu. Tamní sjezdovka je tak už třetí na jižní Moravě, kde se aktuálně lyžuje. A díky vhodným podmínkám pro umělé zasněžování otevřou zřejmě i další.

Vedení Zlínského kraje

Koalice, která vede Zlínský kraj, je v ohrožení. Odchod z ní zvažuje hnutí ANO, na protest proti prosincovému nečekanému schválení stavby nové osmimiliardové nemocnice ve Zlíně.

Úklid vánočních stromků

Lidé se pomalu začínají zbavovat vánočních stromků. Ve většině okresních měst na jižní Moravě je můžou nechávat u kontejnerů, kde je pak sbírá svozová služba. Jejich osud je pak různý. Třeba v Blansku stromky drtí a dál využívají. V Brně končí ve spalovně

Dítě v blanenském babyboxu

První dítě zachráněné v roce 2020 díky babyboxu našli jihomoravští záchranáři v sobotu večer v Blansku. Chlapec dostal jméno Jan, teď je v péči lékařů dětského oddělení nemocnice v Boskovicích.

Trhy skončily

Vánoční trhy v Brně definitivně skončily. Byly nejdelší v historii. Po svátcích prodejcům poklesly tržby na pětinu, otevřené byly hlavně stánky s občerstvením a alkoholem. Organizátoři hodnotí trhy přesto zatím pozitivně, podrobnější statistiky ale teprve

Zemřel Jiří Kratochvíl

V 95ti letech zemřel zakládající člen Janáčkova kvarteta - Jiří Kratochvíl. Stojí za uskupením, které už už přes 70 let, v různých sestavách, ve světě šíří povědomí o české tvorbě.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2020
 P ST HD