Brno spoří energie, 100 let od narození kardinála Špidlíka, Stavba Cyrilometodějského centra ve Starém Městě na Uherskohradišťsku

Obsah dílu

Ekologický program Brna

Přes 70 projektů za 13 a půl milionu korun podpoří město Brno dotací na zelené střechy. Magistrát ji nabízí v souvislosti s akčním plánem na udržitelné klima ve městě.

Program Dešťovka

Bojovat s klimatickým změnami a udržet vodu v krajině má pomoct i dotační program Dešťovka. Obce můžou čerpat peníze na záchytné nádrže, zelené střechy nebo třeba zasakovací pásy u parkovišť.

Cyrilometodějské centrum

Stavba Cyrilometodějského centra ve Starém Městě na Uherskohradišťsku začala. Jde o největší a nejvýznamnější akci v porevoluční historii Slováckého muzea. Projekt přijde na 123 milionů korun.

Kelímky z vánočních trhů

Kelímky a hrnečky z brněnských vánočních trhů se myjí poprvé přímo ve městě. Pořadatelé je už nemusejí vozit až do Soběslavi na Táborsku. Podle odhadů turistického informačního centra letos trhy navštíví ještě víc lidí než loni.

Lyžařská sezóna zahájena

Před malou chvílí se otevřely brány ski areálu v Karlově pod Pradědem. Jde o první středisko, které letos zahájilo sezonu. Už zítra se otevře nejen v Jeseníkách několik dalších. Kvůli teplému počasí je to ale o zhruba 14 dní později, než třeba loni.

Obnova zlínského Velkého kina

Budoucí podobu a využití Velkého kina ve Zlíně navrhne šest architektonických kanceláří. Jejich zástupci dnes měli mimořádnou příležitost si uzavřenou památku důkladně prohlédnout.

100 let od narození kardinála Špidlíka

Světově proslulý kněz a teolog, oblíbený učitel, ale hlavně dobrosrdečný a veselý člověk. Boskovice si připomínají 100 let od narození svého rodáka kardinála Tomáše Špidlíka. Kvůli komunismu byl nucený skoro celý život prožít v cizině.

Nové nástroje pro JAMU

Nové nástroje a technologie budou ode dneška sloužit studentům Hudební fakulty Janáčkovy akademie múzických umění v Brně. Škola je nakoupila téměř za 70 milionů korun.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2019
 P ST HD