Připomínkové akce k výročí Sametové revoluce. Soukromý autor záběrů z 1989 z Brna i Prahy. Retro muzeum. Kabaret o 17.11.

Obsah dílu

Připomínky listopadu 1989

Do Brna informace o tom, co se odehrálo na Národní třídě v Praze, dorazily už večer 17. listopadu. Co se v našem regionu událo v následujících dnech a která místa a události byly nejzásadnější, připomínáme v následující reportáži

Připomínky listopadu 1989

Výročí třiceti let od pádu totality si budou lidé připomínat celý víkend. Akce připravují jak studenti a divadla, tak radnice a spolky ve velkých i menších městech. Čeho všeho se lidé můžou zúčastnit, shrnula Dominika Řebíková.

Připomínky listopadu 1989

Tušil, že listopadové události roku 89 jsou přelomem pro české moderní dějiny, a tak je zaznamenával. Natáčel a fotil na demonstracích v Praze i Brně. Materiály pak ležely skoro 30 let v jeho rodinném archivu.

Nové záběry z protestů

Nové, dosud nezveřejněné záběry z listopadu 1989 letos poprvé uvidí taky lidé ve Zlíně - v archivu tamních ateliérů jsou desítky hodiny filmového materiálu, který už 30 let čeká na zpracování. V 19 hodin se bude promítat v Městském divadle - Večer s názve

Nové záběry z protestů

Výročí pádu komunismu připomenou v neděli v Brně sami studenti vysokých škol - pořádají už tradiční akci Brněnský sedmnáctý. Sametovou revoluci si řada z nich připomínala už dnes, přestože ji nezažili, protože ještě nebyli na světě.

Nové záběry z protestů

Hned naproti budově Pedagogické fakulty, kde zavlál transparent zmiňovaný v předchozí reportáži, se odpoledne taky konal happening spojený s výročím sametové revoluce. Studenti fakulty architektury vzdali hold svým předchůdcům, kteří se zúčastnili student

Retro muzeum

Zavzpomínat, jak to před revolucí vypadalo běžně doma, můžou lidé v brněnském Retro muzeu. Majitel shromáždil 20 tisíc exponátů - v drtivé většině jsou to věci denní potřeby. A další přibývají.

Listopad v divadle

S nadhledem i sarkasmem reflektuje události posledních třiceti let Městské divadlo Zlín. Pokračuje v tradici kabaretů - po Ovčáčkovi čtveráčkovi a Ovčáčkovi miláčkovi připravilo autorskou inscenaci Jednou budem dál.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2019
 P ST HD