Stávka učitelů, Práce na velkém městském okruhu, Zimní údržba silnic

Obsah dílu

Středeční stávka učitelů

Část jihomoravských základních a středních škol se připojí ke středeční stávce učitelů. Školy musejí dát rodičům vědět ještě dnes.

Středeční stávka učitelů

Teď aktuální informace z Brna, míříme za Romanem Buriánem z tiskového střediska brněnského magistrátu

Prácen a velkém městském okruhu v Brně

Ředitelství silnic a dálnic má všech šest stavebních povolení nezbytných ke stavbě druhé etapy Velkého městského okruhu v Žabovřeské ulici. Podle ředitele brněnského závodu by stavba mohla začít v dubnu příštího roku.

Rekonstrukce hodonínského kina

Na nové sedačky i na nový víceúčelový sál se mohou těšit návštěvníci hodonínského kina Svět - jednoho z nejstarších kin v republice. Jeho rekonstrukce začala v polovině října a přijde na více než 60 milionů korun. Opravy mají trvat rok a půl.

Údržba na silnicích

Zima začala - alespoň podle silničářů. Od soboty musí být připraveni na zimni údržbu všech cest, které mají ve správě. Ve skladech už mají nové zásoby posypu, na nákladní automobily přimontovali radlice.

Příprava na zimu na D1

Teď detailní pohled na dálnici D1 - ta se loni na Vysočině, po hustém sněžení, proměnila na dlouhé hodiny v jedno velké parkoviště. Správce na situaci podle svých slov zareagoval - navýšil počet techniky i posypového materiálu.

MHD ve Valašském Meziříčí

Dva roky byla zdarma, ode dneška je městská hromadná doprava ve Valašském Meziříčí už zase za peníze. Radnice se uzavřením smlouvy s dopravcem bez soutěže dostala do kleští.

Koaliční krize v Jihlavě

oaliční krize na radnici v Jihlavě skončila dohodou původní čtyř-koalice. Vedení města se tak žádným zásadním způsobem měnit nebude. Jihlava má ode dneška pouze nového náměstka primátorky. Dnes ho zvolili zastupitelé. Byl u toho taky redaktor Radovan Daně

Muzeum hraček v Brně končí

Brněnské Muzeum hraček hledá nové prostory - víc než devět let ho lidé mohli navštěvovat v Měnínské bráně. Ta se ale s koncem roku uzavře, čeká ji rekonstrukce. Jak dlouho bude trvat, zatím nikdo nedovede odhadnout.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2019
 P ST HD