Vysazování nových stromů. Oprava silnice z Pavlova. Příprava na dušičky. Změny v očkování

Obsah dílu

Obnova stromů

Kalamita, jakou správci největší zelené plochy uvnitř Brna nepamatují. Ve Wilsonově lese uschlo letos tisíc stromů včetně těch přes sto let starých. Je jich tolik, že Veřejná zeleň města Brna nemůže čekat s kácením až na zimu. To by se práce nestihly.

Obnova stromů

Obnovy se kromě lesů dočkají i některé aleje kolem silnic. Hrušně dnes vysazovali dobrovolníci mezi Mikulovem a Klentnicí na Břeclavsku. Stromořadí má hlavně pomoct krajině - zadržet vodu, snižovat erozi nebo poskytovat stín.

Oprava silnice u Pavlova

Po pěti letech projedou řidiči bez omezení na trase mezi Dolními Věstonicemi a Pavlovem na Břeclavsku. V polovině prosince tam skončí roky odkládaná oprava silnice. Kvůli ní musela auta oblast objíždět po sedmkrát delší trase.

Zastavení projektu spalovny

Spalovna v centru Vsetína nebude. Vedení společnosti Zásobování teplem Vsetín přípravu projektu zastaví - radní totiž s umístěním spalovny v lokalitě Ohrada nesouhlasí. Vyslyšeli tak protesty místních - pod petici proti spalovně se jich v minulosti podeps

Přípravy na Dušičky

Ještě týden zbývá do letošních Dušiček. Protože nás ale čeká prodloužený víkend, správci hřbitovů se připravují na nápor návštěvníků už teď. Podobně jsou na tom i zahrádkářství a květinářství, která vyřizují poslední objednávky. V pohotovosti jsou i stráž

Změny v očkování

Přibývající případy spalniček, černého kašle a dokonce i jeden případ tetanu u dětí. Negativní trend má zvrátit změna v zákoně o ochraně veřejného zdraví. Ta by nově zakázala i soukromým školkám přijímat neočkované děti.

Výstava o potápění

Zpočátku se mu věnovalo jen několik nadšenců, po čase se z něj stal masový sport. Potápění má za sebou dlouhou historii. Jak se vyvíjelo konkrétně u nás, teď přibližuje výstava v brněnském technickém muzeu.

Planu! v Divadle Za hradbami

Inscenací Planu! se lidem otevírá nové brněnské Divadlo za hradbami. Nabídne tři premiéry ročně – ta první je věnovaná prvnímu člověku, který se zapálil na protest proti okupaci Československa v roce 1968. A nebyl to student Jan Palach, ale polský úředník

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2019
 P ST HD