Hospodaření s dešťovou vodou ve městech i na zahradách. Přípravy na Slovácký rok. Odchyt zvířat strážníky. Nevidomý rybář rekordmanem

Obsah dílu

Hospodaření s vodou ve městech

Snížit množství dešťové vody v kanalizaci a najít pro ni lepší využití. Právě na to se teď soustředí starostové mnoha brněnských městských částí i samotný magistrát. Na veřejných prostranstvích proto vznikají různé prvky, díky kterým se srážková voda lépe

Hospodaření s vodou v domácnostech

S dešťovou vodou mohou hospodařit i domácnosti. Finančně jim může pomoct stále aktuální program Dešťovka. Do něj se zapojilo nejvíc lidí ze Středočeského kraje, druzí nejaktivnější jsou Jihomoravané. K dnešnímu dni eviduje Státní fond Životního prostředí

Modernizace zoologických zahrad

Lepší prostředí pro návštěvníky, zaměstnance ale hlavně pro zvířata. Zoologické zahrady na jihu Moravy investují do modernizací areálů. Třeba v Hodoníně staví novou budovu. Poslouží jako zázemí pro chovatele, ale i jako administrativní budova.

Přípravy na festival Slovácký rok

Za dva dny, ve čtvrtek, začne v Kyjově Slovácký rok. Folklorní festival se koná jednou za čtyři roky a patří mezi nejstarší slavnosti tohoto druhu - první ročník tam uspořádali v roce 1921. Městem projdou tisíce krojovaných lidí.

Odchyt zvířat strážníky

Přes dva tisíce výjezdů za rok má odchytová služba Městské policie v Brně. Převážně loví zatoulané kočky a psy. Při své práci ale občas narazí i na zvířata, která v ulicích města vypadají exoticky.

Následky bouřek

Jih a východ Moravy zasáhly v noci na dnešek silné bouřky. Podle hasičů vážné škody nenapáchaly, nejčastěji šlo o polámané stromy. Někde přesto uklízeli téměř celý den - třeba v Jedovnicích na Blanensku.

Bilance letošních žní

Téměř u konce jsou na jihu Moravy letošní žně. Zdejší zemědělci sklidili méně obilí než jinde v republice. Kromě sucha jim úrodu ničili i přemnožení hraboši. Detaily teď probereme s Dominikou Řebíkovou.

Rekord nevidomého rybáře

Českou knihu rekordů čeká nový přírůstek. Nejdelší rybářskou výpravou se do ní zapíše nevidomý rybář, který v rameni řeky na jižní Moravě tráví už 67 dní. Přesné místo svého pobytu sdělovat nechce, aby ho v revíru nikdo nerušil.

Pohádky bratří Čapků

Devatero pohádek Karla Čapka a Povídejme si, děti od jeho bratra Josefa. Z těchto knih vychází scénář série Pohádek bratří Čapků, kterou teď v Brně natáčí filmaři. Původní text je zjednodušený a převedený do divadelní podoby.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2019
 P ST HD