Následky sucha pro zemědělství i vodní toky, Sledování pohybu medvěda v Beskydech, Zásah v Kyjově

Obsah dílu

Problémy se suchem

Česko zasáhlo extrémní sucho, podle dat z portálu Intersucho dokonce o měsíc dřív než loni. Jednou z oblastí, kde je situace nejhorší, je jižní Morava. Teď na jaře, tedy v době pro mnohé rostliny nejdůležitější, se kvůli nedostatku vody dostávají do probl

Nedostatek vody

Výrazně omezovat spotřebu vody musejí obyvatelé tří obcí na Tišnovsku. Lidé z Vohančic, Veselí a Bělče si nesmí z vodovodu ani zalít zahradu - tamní vrty mají málo vody. Každý z místních by jí měl denně z kohoutku vytočit maximálně 100 litrů. Opatření v o

Sledování medvěda v Beskydech

Ochránci přírody a odborníci z Mendelovy univerzity mají první údaje o medvědovi z Beskyd. Analýzou DNA zjistili, že jde o stejné zvíře, jaké se loni pohybovalo na Vsetínsku.

Protidrogový zásah

Stovky kilogramů chemikálií, výbušniny i jedy objevili policisté v rodinném domě v Kyjově - o jejich zásahu jsme vám říkali už včera. Vyvrcholila jím roční práce Národní protidrogové centrály - policisté dnes pět lidí obvinili z drogové kriminality.

Bezpečnost motorkářů

Téměř 20 nehod motorkářů evidují od začátku sezóny jihomoravští policisté. Z toho jednu tragickou. Pro větší bezpečnost jezdců už několik let slouží tak zvaná airbagová vesta. Mezi motorkáři ale moc rozšířená není.

Uzavírka mostu v Hodoníně

Na uzavírku se musí od dnešního večera připravit řidiči v Hodoníně. Kvůli demolici neprojedou přes most v Brněnské ulici ani pod ním. Na jeho rekonstrukci se pracuje od minulého roku.

Problémy s hlukem u bazénu

Bučovický bazén - jediný v širokém okolí - uvnitř několika-násobně překračuje limity hluku, čeká ho proto přestavba. Město vychází ze studie, kterou nedávno zpracovalo Vysoké učení technické. K rekonstrukci využije letní prázdniny.

Skryté památky v Brně

Víc než 200 domů padlo při takzvané velké asanaci na přelomu 19. a 20. století v Brně. Na jejich místě vznikly vyšší bytové zástavby. Díky tomu Brno získalo tvář velkoměsta. Na druhou stranu ztratilo cenné historické památky.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2019
 P ST HD