Epidemie chřipky, Brněnské kinokavárny, Doprava před jarními prázdninami

Obsah dílu

Chřipková epidemie

Chřipková epidemie na jižní Moravě má první oběti. Z 12-ti závažných případů už nemoci podlehli 2 lidé. Počet pacientů s chřipkou se navíc oproti minulému týdnu zdvojnásobil. A to jak v Jihomoravském, tak Zlínském kraji.

Zákazy návštěv v nemocnicích

Přestože se příbuzní přímo k pacientům kvůli zákazu návštěv nedostanou, můžou na oddělení požádat třeba o předání balíčku. Výjimky ze zákazu lékaři povolují jen ve výjimečných případech.

Aplikace proti šikaně

Do boje se šikanou na školách se pustili tři studenti z brněnského gymnázia. Před dvěma lety vytvořili Jan Sláma, David Špunar a Pavel Ihm aplikaci Nenech to být, kterou už využívají ve víc než dvanácti stech školách po celé republice. Živě s Anerou Berán

Brněnské kinokavárny

Sledovat film na velkém plátně a přitom si dát u stolu večeři a k tomu třeba sklenku vína. V obyčejném kině nemožné, v takzvaných kinokavárnách naopak zcela běžné. Ještě před revolucí jich v Brně fungovalo pět, teď už ale zbývá pouze jedna - ta v Černých

Pozemky za Lužánkami

Pracovníci Brněnských komunikací dnes odpoledne odvezli betonové zátarasy bránící vjezdu na parkoviště u Hokejových hal dětí a mládeže. Odvozu se snažil zabránit právní zástupce firmy, která si parkoviště nárokuje.

Doprava před prázdninami

Před námi je víkend před jarními prázdninami. Řada lidí už odjela nebo se chystá na hory, a je to znát i na hustotě dopravy hlavně v okolí Brna. Největší problémy byly na D2 ve směru od Brna a taky na D1. Tam provoz sleduje redaktor Michal Cagala.

Hory před prázdninami

Jak už jsme říkali, nejčastěji míří lidé na hory - dobré podmínky na severu Moravy lákaly tento týden rodiny s dětmi z okresů, kde už jarní prázdniny začaly. Plné jsou areály v Beskydech i v Jeseníkách.

Psovodi ve věznici

Psovodi v brněnské vazební věznici mají nové zázemí. Budova se šatnami, sprchami a kancelářemi vyšla na necelé čtyři miliony korun. Služební psi jsou pro věznici nepostradatelní. Uvězněným kontrolují cely nebo poštu.

Petr a Lucie ve Zlíně

Petr a Lucie – silný příběh dvou milenců v čase války uvádí zlínské Městské divadlo jako muzikál v české premiéře. Základ tvoří písně slovenského skladatele Deža Ursinyho. Dochovaly se jako demonahrávky v jeho pozůstalosti.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2019
 P ST