Kauza pozemků za Lužánkami, Prvodárci krve, Starostka Chropyně u soudu

Obsah dílu

Pozemky za Lužánkami

Brno se chystá odstranit betonové zátarasy, které brání vjezdu na parkoviště u Hokejových hal dětí a mládeže. Pokračuje tak spor s podnikatelem Liborem Procházkou. Podle něj je parkoviště a další stavby v lokalitě Ponava vlastnictvím jeho firmy.

Pozemky za Lužánkami

Vítězslav Jíra, právní zástupce Libora Procházky je teď se mnou ve studiu - podotknu, že jsme zvali i primátorku Markétu Vaňkovou i jejího náměstka Tomáše Koláčného, konfrontaci se zástupcem pana Procházky ve studiu ale odmítli.

Darování krve

Nedostatek dárců krve - problém, který řeší břeclavská nemocnice. I proto se dnes na tamním hematologickém a transfuzním oddělení konala akce 450 ml naděje. Název, který symbolizuje množství krve při jednom odběru. Jejím cílem je přilákat prvodárce.

Starostak Chropyně u soudu

Až 5 let vězení – takový trest teď hrozí Věře Sigmundové, starostce Chropyně na Kroměřížsku. Inkasovala odměnu 99 tisíc korun za administrativu, kterou ale podle obžaloby měla vykonávat v rámci funkce starostky.

Ženy ve vědě

Mezinárodní den žen a dívek ve vědě připadá na jedenáctý únor. Speciální kampaní ho už teď připomíná Sociologický ústav Akademie věd. Na sociálních sítích sdílí od pondělí medailony badatelek úspěšných v uplynulém roce. Jsou mezi nimi i výzkumnice z jižní

Epidemie chřipky

tyři pacienty s chřipkou v kritickém stavu přijala Fakultní nemocnice u svaté Anny v Brně. Chřipková epidemie v regionu sílí - podle posledních dat je nemocných s chřipkou nebo dýchacími infekcemi v kraji 23 tisíc, což je nad hranicí epidemie.

Evropský strom roku

Stoletá lípa svobody z Velkých Opatovic na Blanensku bojuje o prestižní titul Evropský strom roku 2019. Takzvanou "Zádvorskou lepu", jak místní stromu v hanáckém nářečí přezdívají, se podařilo objevit při pátrání po stromech vysazených po založení republi

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2019
 P ST