Vyjednávání odborářů s DPMB, Soud kvůli přepadení klenotnictví v Uherském Hradišti, Omezení na D1

Obsah dílu

Vyjednávání v DPMB

Odbory chtějí zvýšit mzdy, vedení nesouhlasí. V brněnském dopravním podniku po roce opět začalo vyjednávání o nové kolektivní smlouvě. Ta loňská přestane platit s koncem dubna. Nová dohoda se ale zatím nerýsuje.

Jak se pracuje v DPMB

Brněnský dopravní podnik má zhruba 2700 zaměstnanců, skoro polovina z nich jsou řidiči. Zbytek tvoří další profese, například dělníci a dispečeři, kteří se starají o údržbu a provoz tramvají. I jim platy loni vzrostly.

Omezení na D1

Oprava poškozeného vedení vysokého napětí dnes zhruba na půl hodiny obousměrně uzavřela na Vysočině dálnici D1 na 99. kilometru. Provoz se tam podařilo obnovit po půl třetí. ŽIvě s Blakou Poulovou.

Pomoc potravinových bank

Dvě stě osmdesát tun. Takové množství zboží loni přerozdělili pracovníci potravinové banky v Brně neziskovým organizacím nebo azylovým domům. Získávají je hlavně od obchodních řetězců. Výrazně jim pomohla i Národní potravinová sbírka.

Opravy sídlišť ve Valašském Meziříčí

70 milionů korun změní tři největší sídliště ve Valašském Meziříčí. Zastupitelé dnes schválili úvěr, ze kterého budou modernizaci lokalit během příštích dvou let financovat. Pro město to byla priorita, při hlasování se na tom vzácně shodli politici z koal

Kontaminace léčivy

Masarykův onkologický ústav chce zvýšit ochranu personálu v zařízeních, kde se pracuje s takzvanými cytostatiky - léčivy proti rakovině. U zdravých lidí totiž paradoxně můžou některá onemocnění vyvolat.

Soud kvůli přepadení klenotnictví

Sedmileté tresty znovu navrhl státní zástupce dvěma mužům obžalovaným z přepadení klenotnictví v Uherském Hradišti. Tam se v září 2015 dokonce střílelo. Živě s Lubošem Dostálem.

Jak se učilo za socialismu

Každodenním životem učitelů středních odborných škol v socialistickém Československu se budou zabývat vědci z Mendelovy univerzity. Chtějí si promluvit s desítkami bývalých učitelů, bádat budou i v archivech. Tříletý projekt podpořila česká Grantová agent

Cabaret v Divadle na Orlí

Jeden z nejúspěšnějších muzikálů v historii - Cabaret - má nově na repertoáru brněnské Divadlo na Orlí. Nazkoušeli ho studenti Ateliéru muzikálového herectví JAMU. Diváci se můžou těšit na dvacítku hudebních čísel včetně hitů Cabaret, Money a Mein Herr.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2019
 P ST