Přehlcení stavebních firem, Připomínka Jana Palacha, Alkohol za volantem

Obsah dílu

Problémy stavebních zakázek

Potřebují opravit sokolovnu, už rok ale v Náměšti nad Oslavou hledají stavební firmu. Město vypsalo tři výběrová řízení – v prvním byly nabídky příliš vysoké, do dalších už se nikdo nepřihlásil. Stejný problém řeší i další města na jižní Moravě.

Firmy trápí nedostatek dělníků

Nedostatek dělníků - to je hlavní důvod, proč stavební firmy nevstupují do veřejných soutěží a odmítají zakázky. Jedna z Brněnských firem, se kterou jsme dnes natáčeli, nemůže přijmout asi polovinu nabídek.

Situace ve stavebnictví

Živě s prezidentem Svazu podnikatelů ve stavebnictví Jiří Nouza.

Počasí komplikuje dopravu

Až hodinové zpoždění nabíraly včera večer některé spoje městské hromadné dopravy v Brně. Kvůli poryvům silného větru, sněžení a zledovatělým silnicím měly v částech Jihomoravského kraje potíže i linkové autobusy. A počasí komplikovalo dopravu i dnes.

Vzpomínka na Jana Palacha

Většina událostí se před 50ti lety sice odehrála v Praze, tento čin si nicméně připomínají lidé napříč celou republikou. Ode dneška například výstavou ve Vyškově. V Brně se pietní akt uskuteční zítra.

Alkohol za volantem

Sedm měsíců s podmínkou na dva roky a zákaz řízení. Muže, který vloni v září řídil opilý a jízdou ohrožoval v Brně ostatní šoféry i chodce, potrestal pravomocně ve zkráceném řízení Městský soud v Brně.

Kontroly restaurací a občerstvení

Nahořklá chuť, zuhelnatělé zbytky nebo ztuhlý tuk na nádobách. I s tím se setkali inspektoři, kteří v restauracích nebo rychlých občerstveních kontrolovali fritovací oleje. Problém našli i v některých jihomoravských provozovnách. Podrobnosti zjišťoval Jak

VUT slaví 120 let

Vysoké učení technické v Brně má letos 120 let. Rok oslav založení školy začal odhalením bronzové podobizny historika a politika Antonína Rezka, bez kterého by v roce 1899 brněnská technika nejspíš nevznikla.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2019
 P ST