Požáry v zimě. Skončila výstava Slovanské epopeje. Výzkumníci odjíždí do Antarktidy

Obsah dílu

Dva muži uhořeli ve Zlíně

Dva muži uhořeli včera večer v rodinném domě ve zlínské části Kudlov. Dnes místo tragického požáru zkoumali vyšetřovatelé. Totožnost obětí ani důvod, proč hořelo, policie zatím s jistotou nezná.

Požáry v zimě

V zimních měsících riziko požárů stoupá v zahrádkářských koloniích - v některých z nich žijí lidé bez domova a topí si většinou v kamnech. Kombinace dřevěného obydlí a ohně pak může dopadnout tragicky.

Prevence požárů

O tom, že se riziko požáru při vytápění ovšem netýká jen lidí bez přístřeší, a taky o tom, jak možnému vzplanutí ohně předejít, jsem mluvila už odpoledne s mluvčím jihomoravských hasičů - Jaroslavem Mikoškou.

Boj proti hazardu

Žádné automaty ani živé hry – Kyjov pokračuje v boji proti hazardu. Od začátku letošního roku ještě zpřísnil vyhlášku, díky které od roku 2016 zmizelo už 13 heren se stovkami zařízení.

Slovanská epopej opouští Brno

Muchova Slovanská epopej opouští Brno. Po dobu sedmi měsíců ji mohli lidé vidět na brněnském výstavišti. Dnes velko-formátová plátna začali odborníci a restaurátoři sundávat. Postupovat při tom musí velmi opatrně.

Změny v omezení na D1

Už zítra se na dálnici D1 – do modernizovaného úseku mezi Humpolcem a Větrným Jeníkovem - vrátí dělníci. Večer začnou odstraňovat betonová svodidla v délce čtyř kilometrů, další pak zmizí do měsíce.

Expedice do Antarktidy

Vědce z Masarykovy univerzity zítra čeká odjezd na další výpravu do Antarktidy. Už víc než 10 let tam zkoumají mikroorganismy, změny klimatu a taky to, jak rychle z ostrova odtává led.

Sezona pálení ovoce

Pálenice jedou naplno. Letošní nadprůměrná úroda dává zabrat všem - nejenom na Zlínsku. Už od letních prázdnin pracují některé palírny, s výjimkou vánočních svátků, 24 hodin denně a zájem stále nepolevuje.

Potrubní pošta

Novou potrubní poštu za víc než deset milionů korun má nemocnice v Uherském Hradišti. Využívat ji začne během ledna, především k rychlé přepravě vzorků krve do laboratoří.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2019
 P ST