Dotace na rybníky, Rosudek o obrazech ve Valticích, Vznik organizace spojující muzea v přírodě

Obsah dílu

Dotace na rybníky

Skoro o tři měsíce dřív stoplo Ministerstvo zemědělství dotace na rybníky. Ze strany obcí byl totiž o příspěvek enormní zájem. Radnice mohly žádat na opravu stávajících nebo stavbu nových vodních ploch. Požádat stihlo 17 jihomoravských radnic.

Dotace na rybníky a sucho

Téma ještě rozebereme s Petrem Pařilem, hydrobiologem z Přírodovědecké fakulty Masarykovy univerzity.

Soud kvůli obrazům

Podmínka. Takový trest padl v případu několika zničených obrazů ve valtickém zámku. Břeclavský soud ho dnes uložil bývalému kastelánovi zámku Michalu Tlustákovi. Právě on podle rozsudku svým podřízeným přikázal, aby díla současných umělců zničili.

Hotel přestavěný na úřad

Z hotelu úřad. Bývalé ubytovací zařízení v Hrušovanech nad Jevišovkou na Znojemsku má nové využití. Do přízemí budovy, kterou před třemi lety koupilo město, se po rekonstrukci přestěhoval tamní Úřad práce. Dělníci teď pracují o patro výš.

Spojení skanzenů

Národní muzeum v přírodě. Od Nového roku vznikne nová kulturní instituce. Vytvoří ji 4 skanzeny. Zřizovací listinu dnes podepsal ministr kultury Antonín Staněk v Rožnově pod Radhoštěm.

Sněžení a nízké teploty

Sněžení v noci a nad ránem komplikovalo dopravu ve Zlínském kraji - uzavřená byla třeba silnice číslo 50 v Bystřici pod Lopeníkem - zablokovaly ji kamiony. Opatrní museli být i řidiči na jižní Moravě a na Vysočině - hlavně na silnicích nižších tříd se sní

Budoucnost větrné elektrárny

Větrná elektrárna poblíž Baziliky Nanebezvzetí Panny Marie na Svatém Hostýně bude možná minulostí. Současná už dosluhuje a nad výstavbou nové zatím visí otazník.

Feministická avantgarda v Domě umění

Výhradně ženské autorky od zítřka vystavují v brněnském Domě umění. Dvě stě děl od šedesátky světových autorek pochází ze soukromé vídeňské sbírky. Kurátorka soubor nazvala feministickou avantgardou. Umělkyně pak označuje za průkopnice tohoto hnutí.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2018
 P ST