Následky námrazy, Jak ledovka postihla Vysočinu, Janáčkova poslední opera Z mrtvého domu na brněnském výstavišti

Obsah dílu

Ledovka nejvíc zasáhla Blanensko a Vyškovsko

Ledovka zasáhla v noci na dnešek téměř celý Jihomoravský kraj. Namrzlé silnice druhé a třetí třídy komplikovaly cestu hlavně řidičům na Blanensku a Vyškovsku. Autobusové linky měly až půlhodinová zpoždění. V obou krajích taky vyjížděli policisti k desítká

Ledovka komplikovala dopravu, energetici situaci zvládli

Problémy - kromě řidičů a chodců - pocítili i cestujících na železnici. Hlavně vlaky na páteřní trati mezi Prahou a Brnem nabíraly mnohahodinová zpoždění. Na druhou stranu energetikům se podařilo vedení elektřiny ochránit. Nikde tak dlouhodobější výpadky

Následky ledovky

A na jednom z míst, kde to dnes klouzalo nejvíc, je teď redaktorka Barbora Blažková.

Praktičtí lékaři v Brně

Vysoký věk a nerovnoměrná dostupnost péče – to jsou největší problémy praktických lékařů pro děti i dospělé v Brně. Ukázala to analýza zdravotnictví, kterou si ve spolupráci s Masarykovou univerzitou nechala zpracovat radnice.

Výdej pohonných hmot v Loukově

Výdej pohonných hmot v Loukově je znovu v provozu. Jedno z klíčových míst distribuce benzínu a nafty pro celé Česko postihl před čtvrt rokem ničivý požár. Způsobil škodu přibližně za 70 milionů korun.

Dopravu komplikovala ledovka i popadané větve

Jak jsem říkala, vracíme se teď ještě k ledovce. Na Vysočině od neděle pršelo a déšť na podchlazených vozovkách vytvořil ledovou krustu. Nejpostiženější bylo Žďársko, Třebíčsko a Havlíčkobrodsko.

Problémy měli i profesionální řidiči

Profesionální řidiči si nemohli rozmyslet, jestli dnes vyjedou. Bez ohledu na počasí jsou denně v provozu. Dva z nich – jeden dokonce ireportér České televize - se s námi podělili o své zkušenosti z dnešní noci a rána.

Školáci zachránili seniorku

Dva školáci z Frenštátu pod Radhoštěm zachránili seniorku, která zůstala bezvládně ležet na ulici. Neváhali a zavolali pomoc ve chvíli, kdy zjistili, že ji sami neuzvednou. Oběma dnes osobně poděkoval starosta města i zachráněná žena.

Z mrtvého domu

Janáčkovu poslední operu - Z mrtvého domu - včera viděli lidé na brněnském výstavišti. Je inspirovaná románem Fjodora Michajloviče Dostojevského, který do něj přetavil vlastní zkušenost politického vězně se sibiřským trestaneckým lágrem. Dílo uvedl orches

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2018
 P ST