Modernizované operační sály FN Brno, Otevření sněhozásobníku v Novém Městě na Moravě, Motorkáři jezdí po lesích

Obsah dílu

Opravené operační sály

Dalších 14 operačních sálů zrekonstruovala Fakultní nemocnice Brno. Opravy trvaly rok a probíhaly za plného provozu. Nové operační sály teď mají třeba chirurgové, neurologové nebo ortopedové. Kromě technologií vyměnili dělníci i rozvody nebo sály izoloval

Nedostatek zdravotních sester

Stavba obří porodnice je zatím v plánu, nemocnice ale potřebuje posílit personál už teď - stejně jako další zařízení v kraji se snaží nalákat zdravotní sestry. V celé České republice jich teď chybí přibližně 3500. Některá lůžka nebo oddělení v jihomoravsk

Zásobník na sníh

Obří zásobník na sníh začali odkrývat v Novém Městě na Moravě. Pořadatelé sníh použijí na stavbu trati pro závod Světového poháru v biatlonu. Konat se bude před Vánocemi a sejdou se na něm nejlepší biatlonisté světa.

Motorkáři v lese

Jízda na motorce nebo čtyřkolce v přírodě – oblíbená, ale nezákonná aktivita. Na některých místech se přitom lesníci s motorkáři setkávají téměř denně. I když jim hrozí pokuty, takových řidičů podle zkušeností pracovníků Lesů České republiky neubývá.

Dva roky od EET

Zítra to budou přesně dva roky, co v Česku začala fungovat elektronická evidence tržeb - zatím jen ve dvou vlnách z plánovaných čtyř. Novela zákona, která třetí a čtvrtou vlnu zavádí, je stále v Poslanecké sněmovně, neprošla ani prvním čtením.

Bitva tří císařů

A jak jsme slíbili, ještě jednou míříme do Jiříkovic na Brněnsku za Veronikou Gecovou, která tam sleduje pietní akt k uctění obětí Bitvy tří císařů.

Podchod pod hlavním nádražím

V pátek už tradičně přinášíme reportáž na téma, které jste vybrali vy, diváci. Na Facebooku Událostí Brno jste mohli do středečního poledne hlasovat, o čem máme natáčet. Tentokrát vás zajímala budoucnost podchodu pod brněnským hlavním nádražím.

Lapidárium pod Špilberkem

Zaniklá kaple, stavby, které ustoupily novým domům nebo náhrobky z už neexistujících hřbitovů. Historické kamenné předměty spjaté s Brnem se teď sejdou na jednom místě – v právě vznikajícím lapidáriu pod hradem Špilberkem.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2018
 P ST