Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Listopadová výročí

Tématem dne jsme zvolili 17. listopad - události staré 29 a 79 let si zítra připomenou lidé po celém regionu. Řekneme vám, kde všude a jak. Dění kolem 17. listopadu 1989 taky přiblížíme pohledem těch, kteří se ho účastnili - ať už bývalých starostů nebo t

Porevoluční primátoři Zlína

Radikální změna režimu přinesla i radikální proměnu životů mnoha lidí. Někteří jsou známí dodneška, sláva jiných trvala před 29 lety jen několik týdnů nebo měsíců. Příkladem jsou dva vůbec první polistopadoví muži v čele tehdejšího Gottwaldova.

Setkání zakladatelů Občanského fóra

U zmiňovaných stolů se zakladatelé Občanského fóra tentokrát nepotkají, sešli se v klubu zastupitelů v Mečové ulici. Je u toho i Ondřej Puczok.

Dotace pro NP Podyjí

Peníze navíc na podporu turismu, zaměstnanosti nebo na infrastrukturu můžou od prosince znovu získat obce ležící v národních parcích. Státní fond životního prostředí mezi ně rozdělí 100 milionů korun.

Předčasně narozené děti

Devět tisíc dětí se v Česku každoročně narodí nedonošených. Světový den předčasně narozených dětí připadá na 17. listopad – a protože u nás v tento den slavíme státní svátek, lidé si ho připomínají už dnes. O den dřív se tak na celou noc rozsvítí purpurov

Výskyt medvěda

Mezi obcemi Čeladná a Ostravice na Frýdecko-místecku včera ráno hoteloví hosté vyfotili medvěda - zatím se neví, jestli jde o toho samého, který v minulých týdnech zabil na Valašsku víc než 3 desítky domácích zvířat. Podle ochránců přírody není vyloučené,

Příběh kantilény

Zpráva o tom, co se 17. listopadu 89 stalo v Praze, se do Brna dostala až o tři dny později. Došlo na první demonstraci - lidi vyburcovali především studenti vysokých a středních škol. Mezi nimi byli i dnešní členové Smíšeného sboru Kantiléna.

Nový památník v Uherském Brodu

Den boje za svobodu a demokracii si už v jeho předvečer připomínají v Uherském Brodu. Město tam právě odhalilo nový památník vytvořený symbolicky z klíčů. Darovali je lidé ve veřejné sbírce. Celé akci přihlíží Luboš Dostál.

Plány na brněnské lanovky

V anketě na facebooku jste mohli opět navrhnout téma, o kterém chcete vidět reportáž. Tentokrát jste ve finále vybírali mezi výstavbou bytů v Brně a plány na brněnské lanovky. Nejvíc vás zajímal u nás dosud neobvyklý typ městské dopravy.

Liška Bystrouška otevře zrekonstruované Janáčkovo divadlo v Brně

Už zítra odstartuje mezinárodní hudební festival Janáček Brno – při té příležitosti se po rekonstrukci slavnostně otevře Janáčkovo divadlo. A to operou Příhody lišky Bystroušky, která se tam hrála jako první, když v roce 1965 divadlo zahajovalo provoz.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2018
 P ST