Silný vítr a následky, Odchyt medvěda, Volba starosty ve Znojmě

Obsah dílu

Likvidace následků silného vichru

Polámané stromy a poničené střechy. Hasiči na jihu a východě Moravy kvůli silnému větru museli vyjet ke skoro dvěma stovkám případů. Stromy odklízeli ze silnic nebo železničních tratí. Silný vítr komplikoval i zásahy u rozsáhlých požárů.

Komplikované hašení požárů

Rajnochovice na Kroměřížsku a Vlasatice na Brněnsku. Jak už zaznělo - dvě místa, kde hasičům vítr komplikoval zdolávání požárů. Na obou místech jsou naši redaktoři. Živě s Klárou Ješinovou.

Komplikované hašení požárů

Požár v Rajnochovicích na Kroměřížsku.

Následky větru na Vysočině

Teď se posuneme dál, do dalšího kraje, na Vysočinu. Během 15ti hodin tam hasiči měli 260 výjezdů. Právě tam taky v noci na dnešek naměřili nejsilnější nárazy větru - až 129 kilometrů za hodinu.

Odchyt medvěda

Táborská ZOO pomůže s odchytem a záchranou medvěda, který se už přes měsíc toulá Valaškem. Vytipovala veterináře, který by šelmu uspal, pokud by se ji nepodařilo nalákat do odchytové pasti.

Staronový starosta Znojma

nojemským starostou se stal sociální demokrat Jan Grois. Bude pokračovat ve funkci, do níž se dostal poprvé letos v únoru, když vystřídal stranického kolegu Vlastimila Gabrhela. Dění na ustavujícím zastupitelstvu města Znojma sledovala Lucie Kučerová.

Koalice v okresních městech

U komunální politiky ještě zůstaneme - ustavující zastupitelstva tento týden budou mít další tři okresní města. Koalice už jsou domluvené všude. Teď se podívejte, kdo bude ve větších městech jižní Moravy příští čtyři roky vládnout.

Následky silného vichru na jihovýchodní Moravě

A jak jsem slíbil - teď se vrátíme zpátky k následkům silného větru. Ten od včerejšího večera trápí obyvatele jižní a jihovýchodní Moravy. Bez elektrického proudu v těchto oblastech DOpoledne zůstaly tisíce domácností.

Uzavřené hřbitovy kvůli větru

A silný vítr poznamenává i období Dušiček, kdy hřbitovy navštěvuje největší množství lidí. Dnes ráno kvůli výstraze meteorologů musely zůstat brány těch brněnských zavřené. Jejich správci chtějí tímto opatřením zabránit další nehodě způsobené pádem stromu

Nový autobus na bioplyn

Do brněnských ulic vyjel autobus poháněný bioplynem. Ten se získává při čištění odpadních vod. V Česku jde zatím o první takový vůz používaný v hromadné dopravě. Teď bude jezdit mezi centrem Brna a Modřicemi. V tamější čistírně totiž čerpá plyn.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2018
 P ST