Opatření kvůli medvědovi, Praskání domů v Hodoníně, Historické výročí v Kroměříži

Obsah dílu

Opatření kvůli medvědovi

Medvěd na Vsetínsku - Téma, které je stále aktuální - hlavně pro tamní chovatele zvířat. Těm, kteří působí na samotách, teď strážníci a ochránci přírody radí, jak se chránit před touto šelmou. Medvěd v této oblasti už roztrhal šest ovcí. V regionu se pohy

Medvěd v Beskydech

Rozhovor s Danou Bartošovou - zooložkou Správy CHKO Beskydy.

Výskyt šelem na Moravě

Vsetínský medvěd není jedinou velkou šelmou, která se v jihovýchodní části Moravy objevuje. Výskyt šelem mapují ochránci přírody - například ti z hnutí Duha. Které šelmy kde zaznamenali, to zjišťovala redaktorka Barbora Měchurová.

Praskání domů v Hodoníně

Geofyzici pracují na průzkumu hodonínského sídliště Bažantnice. Zjišťují příčinu praskání domů. Problém město řeší už roky, žádná opatření ale dosud nezabrala. Zmapování celé oblasti, kde žije zhruba 5 tisíc lidí, vyjde na milion korun.

Značení kol proti krádežím

Cyklistická sezóna je téměř u konce. I tak se ale ve Znojmě hlásí desítky zájemců o značení kol speciálním roztokem. Jde o prevenci proti krádežím. Znojemští strážnici se do projektu zapojili už před rokem. Náklady se pohybují okolo padesáti tisíc korun.

Historické výročí v Kroměříži

Redaktorka Andrea Čandová živě v Kroměříži

Stavba obchvatů Znojma a Otrokovic

Ve Znojmě pokládají asfalt, v Otrokovicích na Zlínsku se teprve stavět začíná. Řeč je o budování obchvatů měst. V Otrokovicích si na něj řidiči počkají tři roky. Stane se pátým úsekem plánované dálnice D55, která má v budoucnu spojit Olomouc s Břeclaví. V

Týden knihoven

Obyvatelé brněnských Husovic budou mít blíž do knihovny. Novou pobočku tam otevře Knihovna Jiřího Mahena. Čtenáři se do ní budou moci registrovat už od příštího týdne.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2018
 P ST