Zlín v uplynulém volebním období a nadcházející volby, Žaloba na Brno kvůli stavbě koncertního sálu

Obsah dílu

Volby ve Zlínském kraji

Za necelé tři týdny budou voliči hlasovat v komunálních volbách. Volební speciál České televize dnes dorazil do Zlínského kraje - diskutovat se bude mimo jiné o vylidňování venkova. A co se změnilo za poslední 4 roky v samotném krajském městě? Na sliby v

Debata před volbami

V jedné z těchto obcí - v Kašavě na Zlínsku - ve vesnici roku 2016 dnes proběhne další ze série debat před komunálními volbami, tentokrát na téma školství a vylidňování venkova. Na obecní návsi je už připraven Josef Kvasnička.

Boj s kůrovcem na Rejvízu

Kácení a použití chemie v Národní přírodní rezervaci Rejvíz. Jednu ze čtyř nejcennějších částí Jeseníků zasáhla kůrovcová kalamita. Správa CHKO kvůli tomu povolila lesnický zásah i v místech s nejvyšším stupněm ochrany. Proti jsou ale ekologové.

Výcvik vodicích psů

Do Evropského týdne mobility se letos zapojilo třeba Brno. Představily se tam třeba organizace, které se zaměřují na odstraňování bariér ve městě a na práci se zdravotně handicapovanými lidmi - mimo jiné spolky pro výcvik vodicích psů.

Stavba koncertního sálu v Brně

Peníze na chystanou stavbu koncertního sálu v Brně máme připravené - vzkázal dnes ministr kultury Antonín Staněk. Jak ale zjistil Český rozhlas, celá stavba se může posunout z jiných důvodů. Městu hrozí žaloba, protože údajně porušilo licenční smlouvu s p

Odškodnění za úraz žáka

Odvoláním v případu chlapce, který skončil na vozíku po tom, co na něj během neoficiální exkurze na židovském hřbitově spadl náhrobek, se dnes zabýval Krajský soud v Brně. Neštěstí se stalo v roce 2011 v Rousínově na Vyškovsku. Už před rokem soud za jedin

Lávka spojí Moravu a Slovensko

Slovanské hradiště v Mikulčicích a areál kostela svaté Margity v Kopčanech na Slovensku se víc než po tisíci letech znovu propojí. Moravský a slovenský břeh řeky Moravy spojí 143 metrů dlouhá ocelová lávka pro pěší a cyklisty.

Filharmonie zahajuje sezonu

Méně hrané české skladby v kombinaci s nejnovější americkou hudbou - v takovém duchu se ponese 63. sezona brněnské filharmonie, kterou zahájí už dnes večer. Orchestr povede nový šéfdirigent Dennis Russell Davies.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2018
 P ST