Bezpečnost v dopravě. Poslední jednání brněnského zastupitelstva

Obsah dílu

Záchranné uličky

Zatímco jedni jedou zachraňovat, druzí jim v tom brání. Svou nevědomostí nebo přímo ignorováním záchranné uličky. Už roky si na to stěžují hasiči, policisté i záchranáři.

Nehody o prázdninách

Jen za uplynulé dva měsíce zemřelo při dopravních nehodách na českých silnicích 121 lidí. Oproti loňskému roku vzrostl počet obětí o dvě desítky. Čísla za náš region teď přidá Jakub Vácha.

Rozvoj dopravních hřišť

Podobným nehodám má pomoct předcházet dopravní výchova. I proto brzy přibudou na dopravních hřištích v Jihomoravském kraji nová kola, přejezdy a semafory. Mezi čtyři vybraná města na jihu Moravy poputuje milionová dotace.

Výměna pachových ohradníků

Dosavadní pachové ohradníky mění myslivci na Zlínsku za nové.

Parkování rezidentů v centru Brna

Cílem rezidentního parkování, které od 1. září zavedl brněnský magistrát, je zjednodušit odstavení auta těm, kteří v centru bydlí. Předchozí opatření - jako třeba zdražení parkovného a prodloužení doby placení do dvaadvacáté hodiny - příliš efektivní neby

Zkoumání stáří dřeva

S datováním dřevěných nálezů pomáhají archeologům přírodovědci z Mendelovy univerzity v Brně. Dělají to pomocí metody založené na analyzování letokruhů, takzvané dendro-chronologie. Už mají víc než čtyři tisíce vzorků dubu, díky kterým umí určit letopočet

Jednání brněnského zastupitelstva

Naposled ve stávajícím složení dnes jedná brněnské zastupitelstvo. To příští se sejde až po komunálních volbách, které se konají 5. a 6. října. Jednání na magistrátu sleduje od rána Michal Cagala.

Přehlídka neprofesionálních filmů

Osmdesátý ročník festivalu neprofesionálních filmů hostí celý týden Blansko. Přehlídka se každý rok stěhuje do jiné země. Do Česka se vrátila po čtyřiadvaceti letech. Její součástí je kromě filmových bloků třeba i výuka animace.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2018
 P ST