Opravy v dopravě, Málo léků pro onkology, Úmrtí ve Zlíně vyřešena

Obsah dílu

Opravy v dopravě

Všech sedm tramvajových výluk, které přes léto komplikovaly provoz hromadné dopravy v Brně, skončí včas. Už od soboty cestující znovu projedou třeba přes Moravské náměstí nebo až do Líšně. Na sedmi místech jižní Moravy se uleví taky řidičům, práce tam dok

Vlaková omezení

Zatímco na silnicích a v hromadné dopravě omezení s koncem prázdnin ubude, cestující vlakem si od září budou muset zvyknout na další. Spoje od Moravských Bránic začnou zajíždět na brněnské dolní nádraží.

Málo léků pro onkology

Masarykův onkologický ústav ji měl začít používat v roce 2016, v praxi ale nová metoda odhalení nádoru mozku stále ještě fungovat nesmí. Ani skoro po dvou letech od žádosti o registraci ji Státní ústav pro kontrolu léčiv zatím v Česku nepovolil.

Mizí telefonní automaty

Jsou málo využívané, ničí je vandalové a jejich provoz je drahý. Telefonní automaty postupně mizí z ulic českých měst a obcí. Jen letos jich technici odstraní asi 1200. Podle jejich provozovatele – společnosti O2 – jde v době mobilů o přirozený vývoj.

Úmrtí ve ZLíně vyřešena

onec dohadů a spekulací kolem nálezu tří mrtvých v rodinném domě ve Zlíně z února letošního roku. Policie případ vyšetřovala jako podezření z vraždy. Teď ho odkládá s tím, že všichni tři mrtví si vzali život dobrovolně. Živě s Lubošem Dostálem.

Opravy univerzit

Podzimní semestr začnou studenti na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity v novém. V těchto dnech dělníci dokončují opravy budov C a D v ulici Arna Nováka. Trvaly dva roky a vyšly víc než na 300 milionů korun.

Provoz veřejných grilů

S koncem léta se blíží i závěr sezony grilování. Třeba v Brně opět slavily úspěch veřejné grily. Jejich provoz se ale neobešel bez problémů - k těm nejčastějším patřil nepořádek nebo poškozování okolních stromů a keřů.

Ubývá amatérských fotbalistů

Zájem o tradiční amatérský fotbal hlavně na vesnicích a v malých městech upadá. Nejvíc se to projevuje v mládežnických kategoriích - třeba na Vysočině přibývá venkovských klubů, které nemají dost mladých hráčů na to, aby se mohly přihlásit do soutěže - by

Zoo park Vyškov má jezírko

Novou expozici sladkovodních ryb otevírá zítra Zoo park ve Vyškově. Vodní nádrž s terasou a podzemní pozorovatelnou bude přístupná celoročně. V budoucnu poslouží i jako součást výukových programů. Atrakce vznikala půl roku, stála skoro čtyři miliony korun

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2018
 P ST