Týden zákazu koupání v Brněnské přehradě. Zdržení stavby Velkého městského okruhu v Brně

Obsah dílu

Kvalita vody v Brněnské přehradě

Zákaz koupání v brněnské přehradě trvá už týden. A podle krajských hygieniků se to aspoň v následujících dnech nezmění. Sinic na hladině přibylo a poslední rozbory ukazují alarmující hodnoty.

Předpověď počasí

Po telefonu teď zdravím meteorologa Mojmíra Martana.

Zpoždění stavby městského okruhu

Rozšíření velkého městského okruhu v Žabovřeské ulici v Brně se zpozdí minimálně o několik měsíců. Stavba měla začít už v srpnu. Jedno ze čtyř stavebních povolení ale napadl spolek s názvem Voda z Tetčic. Další informace má Ondřej Puczok.

Archeologický výzkum na Pohansku

Šedesát let už archeologové z Masarykovy univerzity zkoumají jedno z nejvýznamnějších raně středověkých hradišť ve střední Evropě - Pohansko nedaleko Břeclavi. Letos se zaměřili na severo-východní předhradí.

Přísnější podmínky pro chov šelem

Dva lvi žijí už dva roky navzdory protestům místních i neúspěšným exekucím ve valašském Zděchově. Podmínky pro podobné domácí chovy šelem ale výrazně zpřísní Ministerstvo zemědělství.

Přípravy na Letní filmovou školu

Už zítra odstartuje v Uherském Hradišti 44. ročník Letní filmové školy. Město se kvůli tomu mění v jedno velké kino. Vrcholící přípravy 24 hodin před zahájením největší nesoutěžní filmové přehlídky v Česku zdokumentoval Luboš Dostál, kterého teď zdravím d

Opravy historických tramvají

alší historická tramvaj rozšíří sbírku brněnského dopravního podniku. Předčasným dárkem ke 150. výročí MHD v Brně se stane vůz 4MT z roku 1950 přezdívaný Plecháč.

Přibývá legálních graffiti

Přibývá takzvaného streetartu a legálních graffiti. Firmy, ale i města nebo městské části si stále častěji najímají sprejery, aby jim vyzdobili různé objekty - podchody, podjezdy, nebo třeba trafostanice.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2018
 P ST