Revitalizace okolí brněnského Tesca, Nové mikrokoberce na Moravě, Soud kvůli tragické nehodě ve Slušovicích

Obsah dílu

Pořádek ve městech

Mizející stánky nebo nové interiéry k pronájmu. Obchodní dům Tesco na brněnském Dornychu se mění. Před rokem budovu i její okolí koupila developerská společnost Crestyl a teď spolu s městem pracuje na návrhu nové podoby celé oblasti.

Čištění Brna

Nejen místům, o kterých je řeč, může alespoň částečně pomoct pečlivý úklid. Třeba městská část Brno-střed se snaží v historickém centru odstraňovat i z dlažby mastné skvrny nebo rozšlapané žvýkačky.

Nové mikrokoberce

Tak zvané mikro-koberce přibudou i letos na několika úsecích jižní Moravy. Jde o nový povrch silnice, který ji zdrsní a zcelí, a vydrží až deset let. Jihomoravský kraj nechá touto technologií opravit přibližně dvanáct kilometrů silnic skoro za osmnáct mil

Soud s řidičkou

Na jeden a půl roku do vězení poslal zlínský okresní soud řidičku, která vloni v srpnu ve Slušovicích zabila chodce. V obci přitom jela nejmíň 117-ti kilometrovou rychlostí namísto povolené padesátky. Rozsudek zatím není pravomocný.

Voda pro kamennou kolonii

Vlastní vodovodní přípojky by se po letech mohli dočkat obyvatelé Kamenné kolonie v Brně. Městská část Brno střed chce totiž aktualizovat odložený projekt, který výstavbu vodovodní sítě řešil. Potřeba je to i kvůli havarijnímu stavu potrubí.

Krádež zbraní ve Vrběticích

Až 8 let vězení hrozí osmi lidem za krádeže zbraní z muničního areálu ve Vrběticích na Zlínsku. Zloději vynesli celkem 20 samopalů a 20 kilogramů střelného prachu, které se pokusili prodat na černém trhu. Živě s Josefem Kvasničkou.

Vysychavé potoky přibývají

V Česku i po celém světě výrazně přibývá tak zvaných vysychavých potoků - tedy koryt, které vyschnou a znovu se zaplaví vodou hned několikrát za rok . První měřené výsledky navíc ukazují, že právě tyto toky přispívají k uvolňování skleníkových plynů – pře

Hudba v ulicích Znojma

Folk, jazz anebo třeba cimbálová muzika v podání amatérských hudebníků dnes zněly ulicemi Znojma. Právě lidem, kteří se muzice nevěnují profesionálně, dávají pořadatelé hudebního festivalu už tradičně prostor vystoupit v centru města.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2018
 P ST