Chybějící parkovací místa a nová parkoviště. Problémy obecních matrik

Obsah dílu

Parkování u nemocnic v Brně

Desítky minut kroužení okolo nemocnice - anebo 70 korun za hodinu na soukromém parkovišti. Dilema, které řeší návštěvníci Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně.

Nové parkování u nemocnic

A nová parkovací místa teď přibudou v Břeclavi - celkem jich bude u nemocnice skoro 300. Problém s parkováním u zdravotnických zařízení řeší i menší města.

Váhy na silnicích nepřibudou

Na pět desítek míst letos plánovalo vedení Kraje Vysočina rozmístit vysokorychlostní váhy. Zatím k tomu ale nedošlo - čelí totiž žalobám v souvislosti s vážením přetížených kamionů. Na soud se obrátili dopravci - a dokud nerozhodne, žádné další váhy na Vy

Mírový běh v Česku

Účastníci běhu míru od včerejška zdolávají první kilometry v Česku. Běžci s hořící pochodní dnes urazili úsek mezi Bzencem a Brnem.

Rozšíření zákazu zalévání

Extrémy v počasí neustávají. Meteorologové dnes odpoledne zveřejnili další varování před silnými bouřkami, zatímco jiná místa Moravy zůstávají na suchu. Aktuálně čtyři vesnice na Zlínsku, kde vodárenská společnost vyhlásila úsporný režim při napouštění ba

Vojáci z Hranic míří do Pobaltí

Téměř 60 vojáků sedmé mechanizované brigády dnes trénovalo v Hranicích na Přerovsku před odjezdem na další zahraniční misi. Zapojí se do bojových uskupení členských států NATO v Lotyšsku.

Rušení matrik v obcích

Na Jižní Moravě se zruší jen minimum matrik. Shodli se na tom starostové a starostky, kteří se v Brně sešli se zástupci ministerstva vnitra. To nakonec změnilo původní plán a rozhodnutí o tom, jestli matriky v menších městech rušit, ponechá na starostech.

Nová střecha pro zámek Vizovice

Novou střechu právě dostává zámek ve Vizovicích na Zlínsku. Krytina výrazně změní dosavadní podobu památky. Nebude už tmavá, ale znovu jasně červená, jako původně.

Kniha o krojovaných babičkách

Víchernice - tak se jmenuje kniha, která zachycuje krásu každodenních krojů podlužáckých babiček. Publikaci dnes po roce a půl práce pokřtí lidé z Jihomoravské komunitní nadace, kteří stojí za jejím vznikem.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2018
 P ST