Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Následky bouře na Valašsku

Větrný víkend za sebou v moravských lesích nechal zkázu. Speciálně v Hostýnských vrších na Kroměřížsku. 15 tisíc stromů padlo v jediném polesí Chvalčov, větší škodu nenapáchala vloni v říjnu ani vichřice Herwart.

Následky bouře na Blanensku

Silný vítr zasáhl i Blanensko - třeba do některých míst rekreační oblasti Suchý stále platí zákaz vstupu. Stromy, které o víkendu poničil silný vítr, hrozí pádem. Podle hasičů je celá oblast velmi nebezpečná. Během víkendu museli zasahovat po celé jižní M

Rekonstrukce hal

Nejen sportovcům budou sloužit nové více-účelové haly, které v těchto dnech dokončují stavbaři v Otrokovicích na Zlínsku a Zubří na Vsetínsku. Obě města se rozhodla investovat desítky milionů do jejich rozsáhlých rekonstrukcí.

Opravy silnic

O půl miliardy korun víc než loni dostali silničáři na jižní Moravě na opravy komunikací 2. a 3. třídy. Letos se tak dá očekávat i víc dopravních komplikací. Po zimě se pustili do oprav asi 40-ti úseků, zdržuje je ale mráz.

Opravy dálnic

S autorem předchozí reportáže, Michalem Cagalou, se teď podíváme i na jihomoravské dálnice. Konkrétně na D1 u Rohlenky přibyla taky dopravní komplikace - dělníci se tam po zimní pauze opět pustili do rekonstrukce mostu.

Terminál Holešov

Ze zastaralého autobusového nádraží v Holešově na Kroměřížsku je staveniště. Začala jeho proměna v moderní dopravní terminál. Práce potrvají půl roku.

Nemoc motýlích křídel

ak zlepšit péči o pacienty se vzácnou nemocí motýlích křídel, se do Brna přijelo učit šest lékařů z běloruského Minsku. Specializované EB centrum ve Fakultní nemocnici je jediným pracovištěm svého druhu v Česku.

Operety na JAMU

Dvě operety v jeden večer uvádí nově Komorní opera Hudební fakulty JAMU. Studenti představují díla francouzských autorů z 19. století. Jedno z nich - Vdova Grapinova - se v Česku hraje vůbec poprvé.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2018
 P ST