Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Rošády na brněnském magistrátě

Jak už jsme říkali včera, Matěj Hollan přenechal odbor dopravy koaličnímu kolegovi Richardu Mrázkovi. Dál zůstává náměstkem primátora pro kulturu a sociální oblast. Dnes tuto změnu schválili zastupitelé.

Změny ve vedení Brna

Ve vysílání teď živě brněnský primátor Petr Vokřál, vítejte.

Dopravní komplikace

Ve Znojmě začali se stavbou mimoúrovňové křižovatky další části městského obchvatu. Kvůli velkým mrazům ale o týden později, než bylo původně v plánu. Obchvat má vyřešit dopravní problémy taky v Břeclavi.

Srdcařka ze Soláně

Srdcař roku - takovým oceněním se může pyšnit vedoucí informačního centra Zvonice Soláň Alena Vašutová. Centrum vyrostlo díky úsilí několika nadšenců před 12ti lety na zelené louce, turisty láká nejen na překrásný výhled, ale i na výstavy, koncerty a třeb

Protesty proti Ondráčkovi

Komunista Zdeněk Ondráček sám odstoupil z čela komise pro kontrolu Generální inspekce bezpečnostních sborů. Oznámil to dnes odpoledne ve sněmovně. Včera proti jeho působení protestovali lidé v řadě měst včetně Brna.

Nedostatek řidičů hromadné dopravy

V Jihlavě dnes vyvrcholila krize kvůli nedostatku řidičů. Kvůli chřipkové epidemii dnes nejezdily některé trolejbusové linky.

Hasiči varují před tenkým ledem

Před tenkým ledem varují hasiči bruslaře na rybnících a přehradách i v sousedním Olomouckém kraji. Během uplynulých dnů tam vyjížděli k desítkám případů lidí, kteří se propadli pod led.

Otevření kaple po rekonstrukci

V brněnských Žabovřeskách se dnes po osmi měsících rekonstrukce znovu otevírá Kaple svatého Václava. Pod opravenou střechou a za zvuku nových varhan tam budou sloužit mše salesiáni. Ke kapli se teď podíváme živě za Ninou Krausovou.

Nová sezona v brněnském Národním divadle

Sté výročí vzniku Československa připomene v příštích premiérách brněnské Národní divadlo. Další sezonu otevře Smetanovou Libuší.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2018
 P ST