Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Kontaminované prameniště

Neznámý pachatel se dostal násilím k vrtům prameniště pitné vody u Hulína na Kroměřížsku a nalil do nich olejovitou kapalinu. Odčerpat ji museli hasiči. Událost vyšetřuje Policie. Živě s Lubošem Dostálem.

Nové letecké linky z Brna

S dalšími třemi leteckými společnostmi jedná Jihomoravský kraj o nových linkách z Brna. S rumunskou Blue Air, která měla nová spojení zajistit už od konce března, pravděpodobně spolupracovat nebude.

Diskuze o brněnském letišti

Sliby, vyjednávání ale nakonec spíš zklamání. Diskuzí o nových pravidelných linkách bylo už nespočet. Následující reportáž je průřezem jejich vývoje v našem zpravodajství.

Pieta za novináře

Pietní pochod na uctění památky slovenského investigativního novináře Jána Kuciaka a jeho partnerky dnes pořádají organizátoři nejen na Slovensku, ale i v některých českých městech včetně Brna. Živě s Andreou Čandovou.

Práce pro umělecké kováře

Pracují na mnoha zakázkách najednou a na konečný výrobek si musí zákazníci často počkat i několik měsíců. Řeč je o uměleckých kovářích. Na jižní Moravě jich Kovářské společenstvo sdružuje jen osmnáct a o jejich práci je velký zájem.

Zabezpečování přejezdů

Přes 800 milionů korun plánuje letos investovat Správa železniční dopravní cesty do zvýšení zabezpečení 82ti přejezdů po celém Česku. V Jihomoravském a Zlínském kraji ale nová výstražná světla nebo závory nepřibudou ani na jednom.

Pribývá angioplastik

Pacientů, kteří musí podstoupit tak zvanou angio-plastiku přibývá. V Brně ji lékaři provádějí v obou fakultních nemocnicích. V té u svaté Anny ji vloni dokonce absolvoval rekordní počet lidí. Jde o chirurgický zákrok, při kterém lékaři pacientům roztahují

Počasí o víkendu

A počasí, které se samozřejmě nedotýká jen bruslařů teď podrobněji probereme s meteorologem České televize Pavlem Karasem.

Prohlídka staveniště Janáčkova divadla

Vybourané zdi a holé chodby. Náš štáb se dnes podíval do útrob rekonstruovaného Janáčkova divadla. Jak už jsme vám dřív říkali, jeho oprava se oproti původním plánům protáhne a prodraží.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2018
 P ST