Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Domovy pro seniory v menších obcích

Postarat se o své obyvatele i ve stáří se na jižní Moravě snaží stále víc obcí. Současné kapacity domovů pro seniory nestačí, nejbližší zařízení jsou navíc často až v několik kilometrů vzdálených městech.

Péče o seniory

Ve studiu vítám náměstka hejtmana jihomoravského kraje Marka Šlapala, který má na starost oblast sociální péče.

Kolik stojí seniory parkování u nemocnic

Seniorů se týká i naše další téma - parkování u nemocnic. Část těch, kteří k lékaři dojíždějí autem, si stěžuje na drahé parkování.

Africký mor prasat

Oblast, kterou už víc než půl roku ohrožuje africký mor prasat, je ode dneška výrazně menší. Do včerejška zahrnovala celý okres Zlín, dnes pouze 40 procent jeho rozlohy.

Vystavení Mendelova rukopisu

Jedinečný Mendelův rukopis představující počátky genetiky si budou moct od zítřka prohlédnout návštěvníci Mendelova muzea v Brně. Dvanáct dvojlistů, na které přírodovědec před sto-tři-a-padesáti lety zapsal svoje poznatky z křížení rostlin, je teď společn

Letecké linky z Brna

Společný projekt Jihomoravského kraje a rumunské společnosti Blue Air na nové lety z Brna se nejspíš opozdí. Podrobnosti zjišťoval Ondřej Puczok.

Parkoviště pro kamiony

U dálnice D1 nedaleko Brna se otevřelo první soukromé parkoviště pro kamiony. Za poplatek tam řidiči najdou kromě jistého místa i sprchu, internet a teplé jídlo.

Výstava Vzdorovali zlu

Nikdy se pravděpodobně nesetkali. Přesto je spojovala víra a boj proti státní moci.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2018
 P ST