Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

ÚS zrušil nástup třetí a čtvrté etapy EET

Ústavní soud zrušil nástup třetí a čtvrté etapy elektronické evidence tržeb. Ta měla platit od března pro stánkový prodej a farmářské trhy, od června pak pro řemeslníky a další služby.

Jak se žije s EET

Tři různé příběhy hostinských ve Zlínském kraji, a tři odlišné postoje k EET.

Změny v EET

A podrobnosti teď ještě přidá David Stančík - mluvčí jihomoravského finančního úřadu.

Vracov má nové osvětlení

Staré osvětlení za led technologie teď mění další obce v jihomoravském kraji. Ve Vracově na Hodonínsku výměnu teď dokončili.

Unikátní letecký simulátor

Vyzkoušet si, jak se pilotuje nový boeing čtvrté generace 737MAX. Takovou možnost mají teď piloti v Brně.

Výbušniny ve Vrběticích

Případ skladování údajně zakázaných výbušnin ve Vrběticích končí bez trestů. Státní zástupce vzal totiž zpět odvolání proti rozsudku Krajského soudu v Brně.

Na Vysočině se rozjíždí další sjezdovky

Lyžařská sezona na Vysočině se rozjíždí. Ke dvěma sjezdovkám, které jsou v provozu od minulého týdne, dnes přibudou nové areály. Lyžuje se ale zatím jen tam, kde je dost technického sněhu, menší areály zatím zůstávají mimo provoz.

Expedice Mars

Podle organizátorů nejdelší studentský let do vesmíru v Evropě absolvovali ve vyškovské hvězdárně vybraní studenti českých a slovenských škol. Mezi finalisty se dostali přes náročná výběrová kola ze tří stovek zájemců.

Opera na brněnském výstavišti

Jednu z nejslavnějších francouzských oper – Fausta a Markétu – nastudovalo brněnské národní divadlo. Vzhledem k opravám domovské operní scény nebude k vidění na klasickém jevišti, ale v pavilonu P na brněnském výstavišti.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2017
 P ST