Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Úsekové měření na D1

Úsekové měření rychlosti v modernizovaném úseku dálnice D1 mezi Velkým Meziříčím a Lhotkou pokračuje. Původně mělo skončit uplynulý víkend, ale díky prodloužení stavební sezóny zůstalo.

Bezpečnost dopravy v obcích

Pojďme tedy k dalším městům a obcím, které mají v této oblasti jasněji a podařilo se jim bezpečnostní opatření uskutečnit. Zpomalit řidiče se některé z nich snaží už při vjezdu – spoléhají třeba na radary ukazující aktuální rychlost.

Vysočina hledá provozovatele záchytky

Kraj Vysočina hledá nového provozovatele protialkoholní záchytné stanice. Ten dosavadní - Služby města Jihlavy - totiž vypověděl smlouvu.

Příprava hromadné dopravy na zimu

V brněnském dopravním podniku vrcholí přípravy na zimu. Technici mají vyměněné pneumatiky skoro všech trolejbusů a autobusů.

Návrh rozpočtu Brna

O víc než dvě miliardy vyšší bude oproti letošku rozpočet Brna. Vyplývá to z návrhu na příští rok, který dnes schválili radní. Podrobnosti přidá Barbora Měchurová.

Úspěch vědce ve výzkumu mozku

Prestižní ocenění za excelentní výsledky v oblasti výzkumu mozkové mrtvice a zobrazení mozku získal mladý vědec a lékař z fakultní nemocnice u svaté Anny - Ondřej Volný. Jeho práce v centru klinického výzkumu ICRC pomůže přesnější a včasnější diagnóze nem

Sbírka klíčů na památník

Symbolické zvonění klíčů v revolučních listopadových dnech roku 1989 si připomínají lidé v Uherském Brodě. Před hodinou tam odhalili pamětní desku a vyhlásili veřejou sbírku klíčů. Na místě je Luboš Dostál.

Výsledky průzkumu soch

Deset milionů korun by mělo zachránit přes šedesát soch a sousoší ve Slavkově u Brna. Podrobný restaurátorský průzkum totiž ukázal na nutnou opravu - 22 skulptur je v kritickém stavu, další ve špatném.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2017
 P ST