Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Africký mor prasat

Další mimořádná opatření kvůli africkému moru prasat vydali veterináři. Tentokrát už se nařízení dotýkají i drobných chovatelů domácích prasat na Zlínsku.

Komplikace kvůli nakaženým divočákům

Africký mor prasat omezuje lidi i zvířata už bezmála půl roku. Likvidace nebezpečné choroby zatím stála kolem 10-ti milionů korun.

Jak žijí divoká prasata

Jak se divoká prasata ve volné přírodě chovají a jak inteligentní a učenliví tvorové to jsou, na to jsme se zeptali Radima Plhala z Mendelovy univerzity v Brně.

Spor o pracovní smlouvu

Lukáš Komárek ze Starče na Třebíčsku po pěti letech definitivně vyhrál spor s nadnárodní firmou o řetězení smluv na dobu určitou. Teď už bývalý zaměstnavatel mu vyplatil ušlou mzdu za sedmdesát měsíců, odstupné a soudní výlohy.

Úspěšná volební stížnost

Volební lístky z devíti set 15-ti okrsků Středočeského kraje zkontroluje Nejvyšší správní soud. Vyhověl tak první z 29-ti dosud projednaných stížností na sněmovní volby. Živě s Andreou Čandovou.

Veletrh Caravaning Brno

Přes pět set karavanů a obytných vozů dnes zaplnilo dva z pavilonů na brněnském výstavišti. Veletrh Caravaning Brno bude pro návštěvníky otevřený do neděle.

Mizí staré stromy

V moravských lesích ubývá starých stromů, na kterých - kromě jiných ohrožených druhů - žijí taky chránění brouci. Podle entomologů mají staleté stromy nedostatek prostoru a světla, a proto usychají.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2017
 ST