Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Protest lékařů

7 tisíc praktických a dětských lékařů v Česku dnes zavřelo své ordinace. Jen na Zlínsku bylo takových míst na čtyři stovky.

Protest lékařů

A teď pohled na Vysočinu - ani tam dnes většina praktických a dětských lékařů neordinovala. Třeba v jihlavském Domě zdraví na ně ale pacienti nečekali, většinou o protestu věděli.

Protest lékařů

Naším hostem je Roman Popek, okresní předseda Sdružení praktických lékařů.

Rozšiřování parkovišť u hřbitovů

Dva týdny zbývají do letošních dušiček. Na Památku zesnulých, která tentokrát připadá na čtvrtek, už se chystají zřizovatelé hřbitovů po celé jižní Moravě.

Knihovny pro nevidomé

Přijít do knihovny a vyhledat si na internetu potřebné informace. Pro zrakově postižené skoro všude neřešitelný problém.

Konec žádostí o voličské průkazy

Dnes naposledy mohli zájemci osobně žádat o vydání voličského průkazu pro nadcházející volby do Poslanecké sněmovny - čas na to měli do 16. hodiny. Skoro tisíc lidí si voličský průkaz vyžádalo na úřadu centrální brněnské městské části.

Oprava křižovatky komplikuje dopravu

Řidiči mířící v těchto dnech ze Zlína do Uherského Hradiště, Luhačovic a Uherského Brodu musí být velmi trpěliví. Rekonstrukce důležité křižovatky v Bohuslavicích u Zlína je totiž v nejkritičtější fázi.

Kronika Charty 77 v Líšni

Není malých příběhů, není malých životů - to je hlavní myšlenka Národní kroniky a výstavy Národ o sobě, která dnes začala v Líšni. Projekt Nadace Charty 77 chce inspirovat k psaní vzpomínek.

Nápoj lásky

Humorný milostný příběh okořeněný temperamentní hudbou nabídne svým divákům Národní divadlo Brno. V Donizettiho opeře s názvem Nápoj lásky zpěváci prozradí, jak se zamilovat a nepřijít při tom o rozum.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2017
 P ST