Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Včera skončila tříměsíční výluka

Vlaky na brněnském hlavním nádraží už zase jezdí podle jízdního řádu. Včera v devět večer skončila tříměsíční výluka kvůli opravám.

Konec vlakové výluky

Už o něm byla řeč - kromě židenického se museli lidé naučit využívat i dolní nádraží. To ale svou vybaveností cestujícím často nevyhovovalo.

Rekonstrukce nádraží v Kuřimi

Zatímco v Brně už cestující nastupují z nových perónů, jinde ještě rekonstrukce nádraží pokračují. Třeba ve Veselí nad Moravou nebo v Kuřimi.

Tisk hlasovacích lístků

Hlasovací lístky pro podzimní volby do Poslanecké sněmovny začala tisknout břeclavská tiskárna.

Krádež ve Vrběticích

20 samopalů a 20 kilogramů střelného prachu zmizelo z nejstřeženějšího prostoru v Česku. Z muničního areálu ve Vrběticích na Zlínsku, který už tři roky hlídá policie a bezpečnostní agentura.

Dopravní omezení v Brně

V Brně začínají ode dneška platit nová dopravní omezení. Tramvaje přestaly jezdit do části Obřany a během tohoto týdne bude pro dopravu úplně uzavřená ulice Valchařská.

Africký mor prasat

Na Zlínsku platí nová veterinární opatření kvůli africkému moru prasat. Státní veterinární správa dnes povolila odstřel divočáků v nejvíce rizikové oblasti – v tzv. červené zóně.

Neformální péče

Už rok funguje v Hodoníně projekt takzvané neformální péče. O nemohoucí se tam po krátkém zaškolení mohou starat i laici.

Česká cena za architekturu

Devět staveb z Jihomoravského a jedna ze Zlínského kraje se letos uchází o Českou cenu za architekturu.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2017
 P ST