Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Příprava na volby

Přesně za padesát dní čekají Česko sněmovní volby. Kandidovat v nich bude primátor, hejtman a řada dalších politiků z vedení Brna i jihomoravského kraje.

Příprava na volby

Kdo tedy přesně bude usilovat o hlasy lidí se ujasnilo právě dnes - protože se zavírací dobou krajských úřadů skončil termín pro odstranění nedostatků na kandidátkách.

Provizorní přechod

Nebezpečné přecházení tří-proudové silnice v centru Zlína skončí. Už v pondělí bude poblíž posunuté zastávky MHD Školní dočasný přechod pro chodce.

Nelegální hazard

Z Brna mizí nelegální hazardní herny. Dokládá to průzkum, který pro město zpracoval Nadační fond proti korupci. Ten zanalyzoval desítky provozoven dřív označovaných za nelegální.

Dobrovolné vojenské cvičení

Armádní výcvik dnes dokončili dobrovolníci ve vyškovské vojenské akademii. Hlásit se do něj můžou lidé už víc než rok - náročný je stejně jako výcvik aktivních záloh, probíhají totiž zároveň.

Nový informační systém

Vyškovská městská policie přechází od zítřka na nový informační systém. Díky němu můžou strážníci přes chytré telefony přímo z terénu nahlásit rozbité lavičky nebo rovnou zadat přestupky i s fotografiemi.

Balet poprvé pod širým nebem

První celovečerní baletní představení pod širým nebem uvede brněnské Janáčkovo divadlo.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2017
 P ST