Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Tvrdší tresty pro provozovny

Tvrdší tresty pro restaurace, které ignorují elektronickou evidenci tržeb - finanční správa je připravená podniky zavírat. Zejména ty, které ani po několika napomenutích stále nemají kasy a nevydávají účtenky. Dnes chtěli úředníci zavřít jednu z brněnskýc

Devět měsíců s EET

Na den přesně šest týdnů je otevřená krytá tržnice na brněnském Zelném trhu. V opravené budově sídlí dvacítka prodejců. Zboží mají různé - jednu věc má ale většina stánků společnou. A to právě elektronickou pokladnu, která jim eviduje tržby.

Kvalita vody ke koupání

Na Brněnské přehradě bude možná koupání na konci léta jen na vlastní nebezpečí. O víkendu se tam totiž začala zelenat voda. Hygienici dnes odebrali vzorky a do středy by měli vědět, jestli za toto zabarvení můžou nebezpečné sinice.

Letní požáry

Hasiči na jižní Moravě řešili během prázdnin už skoro 190 požárů polí a lesů. Je to o stovku víc, než vloni za stejné období. V přírodě hořelo často - přestože měsíc platil zákaz rozdělávání ohňů. Další vlnu požárů čekají hasiči na podzim - během konce za

Krádeže sdílených kol

S krádežemi kol bojují dobrovolníci, kteří provozují bezplatný bikesharing v Třešti na Jihlavsku. Bicykly ve městě půjčují třetím rokem a ty ztracené už počítají na desítky. Přesto letos nabídku rozšířili o šlapadlo na místním rybníku.

Rezidentní parkování

olik peněz na zavedení rezidentního parkování v Brně vyčlení magistrát z vlastního rozpočtu, jednalo dnes nejužší vedení města. Původně žádalo o dotaci ministerstvo dopravy - jenže neuspělo.

Končí Sochy v ulicích

Sochy mizí z ulic Brna. Na třinácti místech ve městě bylo možné o prázdninách pozorovat, ale třeba i poslouchat netradiční umělecká díla. Některá z nich vyvolala i kontroverze. V neděli 6. ročník této brněnské přehlídky skončil.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2017
 P ST