Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Začíná filmový festival ve Zlíně

Ve Zlíně odstartoval 57. ročník mezinárodního filmového festivalu pro děti a mládež. Účastní se ho 62 zemí - to je nejvíc v historii. Výsadní postavení má tentokrát Švédsko – světová velmoc v tvorbě pro děti.

Začíná filmový festival ve Zlíně

Živě s redaktorkou Vendulou Březinovou.

Začíná festival ve Zlíně

Dokument o filmařce Hermíně Týrlové.

Třebíč opravuje unikátní lávku.

V Třebíči opravují další most. Po rekonstrukci toho Podklášterského se tentokrát zavřela lávka ve čtvrti Poušov - právě přes ni řidiči rok objížděli uzavírku ve středu města. Technickou památku to poškodilo natolik, že musí projít rekonstrukcí.

Přípravy koupališť

Koupaliště na jižní Moravě dokončují přípravy na letní sezonu. Většina areálů otevírá už příští sobotu, teploty v následujících dnech totiž dosáhnou až třiceti stupňů. Na některých místech ale pracují dělníci ještě teď.

Žďár opravuje dráhu

Nový povrch dostane rychlo-bruslařský ovál ve Žďáru nad Sázavou. Dráha, na které kdysi začínala i olympijská vítězka Matina Sáblíková, je přitom jediná funkční v České republice.

Začíná Ignis Brunensis

Živě s Jakubem Váchou.

Minizahrádky pro kuřáky

Restaurace a kavárny v centru Brna budou moct i po zákazu vyjít vstříc kuřákům. Před provozovnami můžou mít majitelé pár stolků s židlemi zadarmo. Radnice Brna-středu totiž za venkovní zahrádky menší než 4 metry čtvereční nepožaduje nájem. Zatím o ně ale

Doktor učí folklór

Probudit zájem o živý folklór mezi mladými se snaží na základní škole v Šardicích na Hodonínsku. Do hodin hudební výchovy tam pravidelně dochází místní houslista, který se jinak živí jako lékař.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2017
 P ST