Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Miliardy pro univerzity

Zlínská univerzita Tomáše Bati získala skoro 560 miliónů korun z evropských dotací. Jako jediná v republice uspěla se všemi – osmi – žádostmi o podporu.

Miliardy pro univerzity

A na co vlastně vysoké školy miliardy použijí a jak se to dotkne studentů i vyučujících. Zjišťovali jsme na třech největších brněnských univerzitách.

HOST - Miliardy pro univerzity

A hostem ve vysílání je teď Markéta Pitrová - prorektorka pro rozvoj Masarykovy univerzity

Ubytovna v Dyjákovicích

Z bývalé ubytovny v Dyjákovicích na Znojemsku zbývají už jen obvodové zdi. Od soukromého majitele, který budovu pronajímal sociálně slabým, ji za 4 miliony korun koupila před víc než rokem obec.

Hrabě Ory se vrací na česká jeviště

Na jeviště Mahenova divadla vtrhnul vyhlášený sukničkář, před kterým není v bezpečí žádná žena. Rossiniho komediální opera, Hrabě Ory, se v Česku bude hrát teprve podruhé.

Keře likviduje zavíječ

Tisíce buksusů v Lednicko-valtickém areálu likviduje zavíječ zimostrázový. Jeho housenky ožírají keře ve francouzské zahradě i v přírodní rezervaci.

Nová podologie v Břeclavi

Novou diagnostiku nohou nabízí Nemocnice Břeclav. Jde o tak zvanou podologii.

Mezinárodní festival cimbálu

Desítky mladých cimbalistů z celé Evropy zamířily do Valašského Meziříčí - na sedmý ročník Mezinárodního festivalu cimbálu.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2017
 P ST HD